حبیبی:موانع صادرات برداشته شود/ هم اندیشی دولت با اقتصاددانان خوب بود

سیاسی,تولید صادرات

تهران- ایرنا- دبیر کل حزب موتلفه اسلامی بر حرکت چرخ تولید در کشور تاکید کرد و افزود: برای جان گرفتن تولید در داخل باید موانع صادرات برداشته شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی محمد نبی حبیبی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: دولت تلاشهای خوبی را برای مهار تورم انجام داده اما در مورد مقابله با رکود اقتصادی هنوز کاری نکرده است.

وی اضافه کرد: اخیراً معاون اول رئیس جمهور با جمعی از اقتصاددانان به همراه تیم اقتصادی دولت یک نشست هم اندیشی داشتند که این اقدام ، هرچند، دیرهنگام ولی بسیار خوب بود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی افزود: در این هم اندیشی نزدیک به 30 راه حل آسیب شناسی را اقتصاددانان مورد مداقه قرار دادند و همه آنها مهم است؛ امیدواریم کلید اجرایی این تمهیدات هر چه زودتر زده شود.

وی افزود: دولت اگر می خواهد تلاشهایش در مهار تورم به ثمر بنشیند باید مواظب کسری بودجه پیدا و پنهان سال 93 باشد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: امروز بیکاری جوانان ما را رنج می دهد و بسیاری از بنگاههای اقتصادی با ظرفیت کامل کار نمی کنند.

حبیبی افزود: از میان اتاق های فکر در حوزه اقتصاد باید دستور کار عملیاتی بیرون بیاید و ثمرات آن را مردم ببینند.

وی ادامه داد: یکی از کارهای خوب دولت طی یک سال گذشته می توانست راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در استان هرمزگان باشد؛ نمی دانم چرا دولت در راه اندازی آن موفق نبوده است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: طرح پالایشگاه ستاره خلیج فارس کشور را از واردات بنزین بی نیاز می کند و مشکل آلودگی بنزین با استانداردهای پایین را حل خواهد کرد.

حبیبی افزود: منابع مالی در اختیار شرکت ملی نفت و صندوق توسعه ملی به راحتی می تواند مشکل مالی این طرح را حل کند.

وی در ادامه به موضوع فتنه اشاره کرد و گفت: می خواهند فتنه گران سال 88 را که آمریکا را در نبرد نرم علیه ملت ایران همراهی کردند، منتقد بنامند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: فتنه گران 8 ماه مملکت را به آشوب کشاندند؛ اقتدار و امنیت ملی کشور را به خطر انداخته و مثل محارب در برابر مردم و نظام ایستادند اما عده ای می خواهند بگویند اینها منتقد بودند؛ این تحریف مسئله فتنه است و مردم با بصیرت این بحث ها را دنبال می کنند.

حبیبی ادامه داد: حتی می خواهند صورت مسئله انحراف در مشروطیت و نهضت ملی را تحریف کنند و جای ریزش ها و رویشهای انقلاب را با یک سوزن بانی ماهرانه عوض کنند؛ این کار چه از روی غفلت و چه از روی جهل صورت گیرد، نتیجه اش خیانت به مردم و نظام است.

وی تیر ماه را زمان بازخوانی فتنه دانست و گفت: اگر فتنه را خوب تحلیل می کردیم، در سال 78 و 88 از همین سوراخ گزیده نمی شدیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی افزود: برخی که انصاف بیشتری دارند در زیر سقف با حضور چند نفر اعتراف می کنند که در انتخابات سال 88 تقلبی در کار نبود؛ اعتراف می کنند نباید بخاطر اینکه رقیب را برنمی تابیدیم مملکت را به آشوب می کشیدیم.

حبیبی اضافه کرد: این عده می گویند نباید ماشین رسانه ای آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی را علیه نظام تجهیز می کردیم؛ چرا که اشتباه بوده است.

وی از کسانی که می گویند در انتخابات تقلبی در کار نبوده است درخواست کرد که موضع خود را علنی کنند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی خطاب به این افراد افزود: اگر می خواهید به نظام و مردم برگردید چرا خجالت می کشید؟ چرا از این بهتان عظیم توبه نمی کنید و راه اصلاح حقیقی را برنمی گزینید.

حبیبی خاطر نشان کرد: این معنا ندارد یک کسی در ملاء عام یک دروغ و تهمتی را علیه نظام و مردم بگوید و در رسانه های دشمن آن را تکرار کند و بعد در خلوت چیز دیگری بگوید و احتمالاً در پیشگاه خداوند استغفار نماید؛ این با منطق دین و قرآن نمی خواند.

وی تصریح کرد: پای این دروغ و تهمت خونهای بی گناهی ریخته شده است؛ امنیت مردم به خطر افتاده است؛ اقتدار نظام در برابر گرگهای جهانی زیر سئوال رفته است؛ آیا این گناه کمی است که برخی می گویند اینها انتقاد داشتند و جزو منتقدین بودند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: این ماه فرصتی است تا در این ضیافت الهی به شست و شوی روح خودمان بپردازیم و از خدا بخواهیم قلب هایمان به هم نزدیک شود و از ظلم به مردم و نظام که از بدترین ظلمها است، بپرهیزیم.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تحولات عراق و سفر جان کری به این کشور گفت: آمریکایی ها ظاهراً به تجزیه عراق رضایت داده اند و در رویای بازتولید فتنه جدیدی هستند.

وی افزود: رویای رسیدن به خاورمیانه بزرگ آمریکایی ها را به وادی حمایت از تروریسم کشانده و داعش دست پرورده غربی ها است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: غرب آمده تا با خیانت افسار گسیخته ، عراق و سوریه را تجزیه کنند.

حبیبی ضمن تقدیر از مواضع مرجعیت عراق در حوادث پیش آمده ، اظهار داشت: خوشبختانه مرجعیت، مردم و دولت عراق در کنار هم ایستاده اند و این فتنه را دفع خواهند کرد.

وی با گرامیداشت روز مبارزه با سلاحهای شیمیایی و سالگرد سرنگونی هواپیمای مسافربری کشورمان توسط آمریکایی ها، گفت: هر دو این حوادث را ما زیر سر استکبار جهانی در مقابله با انقلاب اسلامی می دانیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: امروز هزاران نفر در جمهوری اسلامی جزء مجروحان کاربرد سلاح شیمیایی و اغلب آنها شهروندان عادی هستند و نظامی هم نمی باشند؛ آن روز که صدام علیه ملت ما سلاح شیمیایی به کار برد، سازمانهای بین المللی ساکت بودند؛ چون آمریکا و غرب این سلاحها را در اختیار صدام قرار داده بودند.

حبیبی در پایان گفت: آمریکایی ها به فرمانده ناوی که به سوی هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی موشک شلیک کرد مدال افتخار داد؛ ما این جنایات را محکوم می کنیم و پدید آورندگان آن را جنایتکار می دانیم.

سیام**7261 **1449
کد N365221