نخستین موضع گیری اروپا ستیزان به گزینه های ریاست کمیسیون اروپا

فرانسه کمیسیون اروپا

تهران – ایرنا – ˈمارین لوپنˈ رهبر حزب راست افراطی جبهه ملی فرانسه، دو نامزد مطرح ریاست کمیسیون اروپا را زندانبانان زندان اتحادیه اروپا خواند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، لوپن در گفت وگو تلویزیونی در مورد ریاست آینده کمیسیون اروپا، ژان کلود یونکر و مارتین شولز دو نامزد مطرح کرسی ریاست کمیسیون اروپا را به زندانبانان زندان اروپایی تشبیه کرد.

رهبر راست افراطی فرانسه که در انتخابات پارلمان اروپا اکثریت آرای کشورش را کسب کرد، گفت: شولز یا یونکر اهمیتی ندارد. مانند همه زندانبانان زندان اتحادیه اروپا، هر دوی آن ها یک قانون را اجرا می کنند.

وی افزود: در انتخاب زندانبان زندان شرکت نمی کنم و خود راهی برای فرار از زندان اروپا خواهم یافت.

تلاش هایی که تاکنون برای حمایت از یونکر نخست وزیر لوکزامبورگ برای ریاست کمیسیون اروپا صورت گرفته، به بروز اختلافات شدید میان مقام های ارشد اتحادیه اروپا با نخست وزیر انگلیس منجر شد. با این حال احزاب اروپاستیز و مخالف اتحادیه اروپا بویژه جریان راست افراطی که آرای قابل توجهی را در انتخابات پارلمان از آن خود کردند تاکنون در مورد ریاست یونکر بر کمیسیون اروپا اظهار نظری نکرده بودند.

موفقیت احزاب راست افراطی در کشورهایی چون فرانسه، بریتانیا، دانمارک و اتریش شگفتی ساز بود. در فرانسه حزب جبهه ملی با کسب 26 درصد آرا و با فاصله قابل توجهی از دیگر رقبا پیروز انتخابات پارلمان اروپا در این کشور اعلام شد و از مجموع 74 کرسی فرانسه در پارلمان اروپا، 25 کرسی را از آن خود کرد.

اروپام ** 9053 **1561**1010
کد N365219