کردها برای پذیرش آوارگان عراقی شرط تعیین کردند

واحد مرکزی خبر نوشت:

کردهای عراق محدودیتهایی را برای آوارگان عراقی ایجاد کرده اند که سفر آنها را به مناطق تحت کنترل کردها دشوار می کند.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، در حالیکه درگیریها میان نیروهای عراقی و داعش در شهر موصل ادامه دارد و هواپیماهای ارتش عراق مواضع داعش را در موصل بمباران می کنند، سیل مهاجرت آوارگان به سمت کردستان عراق بیشتر شده است. در این میان موانع جدیدی برای آوارگان ایجاد شده است.

دولت منطقه ای کردستان عراق اعلام کرد شروطی را برای کسانی که می خواهند در این منطقه نیمه خودمختار پناهنده شوند، وضع کرده است. آنها برای اجرای مقررات جدید ابتدا گذرگاههای مرزی را به طور کامل بستند و اکنون می گویند کسانی که می خواهند به کردستان پناهنده شوند، لازم است حامی و بستگان کرد داشته باشند و همین مسئله نگرانیهای زیادی ایجاد کرده است.

از طرف دیگر شهر نفت خیز تکریت همچنان میان دولت عراق و کردها دست به دست می چرخد و هر دو طرف ادعا می کنند کنترل این شهر دست آنهاست. در استان الانبار نیز خشونتها ادامه دارد. شبه نظامیان پلی را میان فلوجه و رمادی تخریب کردند. همچنین در انفجار بمب کنار جاده ای در حله عراق نه افسر امنیتی عراق کشته شدند. همه این اتفاقات نشان می دهد اوضاع عراق بسیار ناپایدار و خطرناک است و هر دو طرف برای داشتن دست بالاتر می جنگند.

52261

کد N364674