پلیس برزیل به سوی معترضان گاز اشک‌آور شلیک کرد

پلیس برزیل برای متفرق کردن صدها معترضی که در جریان مسابقه تیم‌های کلمبیا و اروگوئه مقابل استادیوم ماراکانا در ریودوژانیرو تجمع کرده بودند، متوسل به شلیک گاز اشک‌آور شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی صدای روسیه، حدود 350 معترض جام جهانی به طرف استادیوم ماراکانا راهپیمایی کردند و درست زمانی که به نزدیکی این استادیوم رسیدند، 250 مامور پلیس که مسئولیت حفاظت از این ورزشگاه را به عهده داشتند، برای متفرق کردن معترضان به طرف آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند.

اعتراضات گسترده از یک سال پیش در برزیل آغاز شد که در ابتدا صدها هزار تن را برای محکوم کردن هزینه 11 میلیارد دلاری برای بازی‌های جام جهانی و ساخت مدارس، بیمارستان‌ها و خطوط حمل و نقل بی‌ارزش و سرهم‌بندی شده به خیابان کشاند.

اما تظاهرات اخیر بسیار کوچک‌تر شده چرا که بسیاری از برزیلی‌ها به فوتبال بیش از پیش علاقه‌مند شده و یا از تاکتیک‌های خشونت‌آمیز معترضان هسته مرکزی همچون جنبش آنارشیست "جبهه سیاه" ترسیده‌اند.

پلیس روز شنبه به گروهی از معترضان که ماسک‌های مشکی متعلق به جنبش "جبهه سیاه" را زده بودند، حمله کرده و آن‌ها را به گروه‌های کوچکتری تقسیم کرد.

سپس یگان پلیس‌های موتورسوار با پشتیبانی 30 خودروی پلیس این گروه‌ها را تعقیب و آن‌ها را به سوی نقطه اولیه تجمع‌شان عقب راندند.

انتهای پیام

کد N364670