برای مقابله با حمله احتمالی شبه‌نظامیان داعش؛

نیروهای امنیتی عربستان به حالت آماده‌باش درآمدند

سیاسی

عربستان مرزهای مشترکی با عراق دارد و مقام‌های ریاض به خوبی آگاه هستند كه شبه‌نظامیان داعش در نزدیکی مرزهای اردن و عراق حضور داشته و از تصمیم خود برای حمله به عربستان خبر داده‌اند.

یكی از مقام‌های مسئول عربستان سعودی اعلام كرد كه نیروهای امنیتی این كشور برای مقابله با حمله احتمالی عناصر داعش به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، این مقام مسئول اعلام كرد كه در پی درخواست «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان برای انجام اقدام‌های لازم به منظور مقابله با گروه‌های تروریستی، نیروهای امنیتی عربستان به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

وی افزود كه عربستان مرزهای مشترکی با عراق دارد و مقام‌های ریاض به خوبی آگاه هستند كه شبه‌نظامیان داعش در نزدیکی مرزهای اردن و عراق حضور داشته و از تصمیم خود برای حمله به عربستان خبر داده‌اند.

این مقام مسئول در ادامه گفت كه تنها تحولات عراق نیست كه باعث نگرانی دولت عربستان شده است، بلكه برخی شواهد نشان می‌دهد كه عناصر داعش با تروریست‌های عضو گروه القاعده در شبه جزیره عربستان که یمن را به عنوان پایگاهی برای اقدا‌م‌های خود انتخاب کرده‌اند، همکاری می‌کنند.

وی تاكید كرد كه نیروهای امنیتی عربستان در آماده‌باش کامل قرار دارند چرا که تهدید داعش از سمت یمن همچنان وجود دارد.

 

کد N364414