احداث بیمارستان تخصصی سرطان از محل فروش اوراق وقف در فارس

وقف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: بیمارستان تخصصی سرطان از محل فروش اوراق وقف در فارس احداث می‌شود که هزینه ساخت آن بالغ بر 200 میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام سیداسماعیل حسینی‌مقدم گفت: وقف به‌عنوان یکی از زیربنایی‌ترین، ماندگارترین و سرمایه بی‌بدیلی است که همواره در خدمت ترویج ارزش‌های اسلامی و به ویژه ترویج مکتب شیعی است.

وی اظهار کرد: یکی از مأموریت‌های بسیار مهمی که در احیای فرهنگ وقف می‌تواند نقشی بی‌نظیر را ایفا کند توجه کردن به وقف جمعی است و شعار سازمان اوقاف و امور خیریه که در رأس آن نماینده ولی فقیه قرار دارد این است که همه واقف باشیم و اگر بناست همه واقف باشیم در توان همگان نیست که ملکی داشته باشند و آن را وقف کنند، لذا وقف جمعی که در بیانات آیت‌الله مکارم شیرازی آمده، ظرفیت جامعی است برای اینکه شعار «همه واقف باشیم» را محقق کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس با یادآوری اینکه وقف جمعی در استان‌های فارس و تهران اجرا می‌شود، گفت: به یاری خدا بناست در ماه رمضان اوراق وقف، یکصد هزار تومانی از طریق بانک ملی در شعب سراسر استان فارس توزیع شود.

وی گفت: از محل جمع‌آوری اوراق وقف جمعی، یک بیمارستان فوق تخصص برای عرصه سلامت در موضوع سرطان تأسیس خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در پایان خاطرنشان کرد:‌ هزینه‌ای که برای ساخت این بیمارستان پیش‌بینی شده است بالای 200 میلیارد تومان است و همه این مبلغ بناست از محل وقف جمعی و کمک‌های خیران جمع شود و استان فارس این ظرفیت را دارد.

انتهای پیام

کد N364216