یک فعال دانشجویی: رسانه‌ها از گزینش‌های سلیقه‌ای اخبار بپرهیزند

دولت,رسانه,صداوسيما,دانشجويي,تشكل دانشجويي

دبیرکل سازمان انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد (سادا) گفت: وظیفه رسانه‌ها اطلاع‌رسانی اخبار به مردم است و باید تمام اخبار مربوط به دولت و کشور را مخابره کنند و همچنین از گزینش‌های سلیقه‌ای بپرهیزد.

حامد دل‌فاردی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: اینکه چرا به خبر بسیار مهم تفاهم‌نامه تولید ریل ملی در ذوب‌آهن اصفهان در رسانه‌ها پرداخته نشده است، باید از خود رسانه‌ها پرسید. آنان باید پاسخگوی چرایی عملکردشان باشند. وظیفه آنان بازگو کردن اتفاقات مهم روز است.

وی ادامه داد: در برخی اوقات دیده شده است که برخی رسانه‌ها یک اتفاق ساده معمول را از منظره‌های مختلفی بررسی و حتی حاشیه‌سازی کرده‌اند. این روش‌ها و این رویه‌ها نشان‌دهنده وجود رفتارهای سلیقه‌ای است.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه "اختلاف صداوسیما با دولت فعلی از اول مشهود بود"، گفت: این اختلاف متاسفانه به دیگر بخش‌های جامعه سرایت کرد در حالیکه روش درست آن بود که بنشینند و مشکلاتشان را حل و فصل کنند. رسانه باید هم انتقادات نسبت به دولت را پوشش بدهد و هم افتخارات و پیشرفت‌های دولت را اطلاع‌رسانی کند. لازمه پیشرفت در جامعه، حس همکاری است.

وی با اشاره به ضرورت دوری از حواشی اظهار کرد: چه قوه مجریه و چه رسانه باید با هم همکاری کنند. اگر غیر از این باشد و حواشی افزایش پیدا کند کشور در یک روند فرسایشی فرو می‌رود. این فرسایش انگیزه‌ها را برای بهبود اوضاع از بین می‌برد.

دل‌فاردی با اشاره به دل‌زدگی مردم از حواشی، افزود: اختلاف رسانه ملی با دولت مورد پسند مردم نیست و حاصلی جز ایجاد دودستگی در جامعه نیز ندارد. ما به اندازه کافی از چنددستگی جامعه ضربه خورده‌ایم و می‌دانیم که اختلافات مانند بازی بی‌تماشاگر است.

انتهای پیام

کد N363782