کشته شدن 19 شبه‌نظامی در وزیرستان شمالی

ارتش پاکستان اعلام کرد، نیروهای امنیتی این کشور در عملیات گسترده‌ای در منطقه قبیله‌ای وزیرستان شمالی یکی از سرکردگان برجسته القاعده را دستگیر کردند و 19 شبه‌نظامی طالبان را کشتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد، نیروهای زمینی از توپخانه و تانک برای درهم کوبیدن مخفی‌گاه‌های شبه‌نظامیان استفاده کردند و در 24 ساعت گذشته، 19 تن از آن‌ها را کشتند.

سخنگوی ارتش با ارائه جزئیات تازه‌ترین عملیات، اعلام کرد، تروریست‌ها توسط آتش توپخانه، تانک و سلاح‌های سنگین در حاشیه میرانشاه، مرکز منطقه وزیرستان‌شمالی هدف قرار گرفتند و هفت تن از آن‌ها کشته شدند.

وی گفت: هواپیماهای جنگنده نیروی هوایی پاکستان، شش مخفی‌گاه تایید شده تروریست‌ها را در حومه میرعلی، یکی از شهرهای اصلی منطقه، هدف قرار دادند و 11 تروریست را کشتند.

همچنین، فرمانده «تحریک طالبان پاکستان» در میرانشاه جمعه شب توسط نیروهای امنیتی در حومه میرانشاه کشته شد. یکی از فرماندهان برجسته القاعده نیز که قصد داشت از منطقه تحت محاصره در وزیرستان شمالی بگریزد، دستگیر شد. سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد: بازجویی‌ اولیه نشان می‌دهد وی متخصص ساخت مواد منفجره، بمب‌های کنار جاده‌ای و کمربند انتحاری است.

انتهای پیام

کد N363674