روسیه: قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل در مورد سوریه یکجانبه و سیاسی است

قطعنامه شورای حقوق بشر

مسکو-ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه با انتشار بیانیه ای با انتقاد از قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل در مورد سوریه ، آن را یکسویه و سیاسی خواند.

به گزارش ایرنا دربیانیه وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به این که این قطعنامه را کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی ، ترکیه و فرانسه پیشنهاد کرده بودند، گفته شده است: در این قطعنامه هم همانند قطعنامه های قبلی دولت سوریه مسئول خشونت ها در این کشور شناخته شده است.

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرده است: دراین قطعنامه به تهدیدهای موجود در سوریه در مورد وضع حقوق بشر این کشور ناشی از فعالیت های افراط گرایان و تروریست ها که اقداماتشان امنیت و ثبات تمام منطقه را به خطر انداخته است، هیچ اشاره ای نشده است.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود همچنین از نادیده گرفتن جنایت های گروه های تروریستی ˈ جبهه النصره ˈ و ˈ دولت اسلامی عراق و شام ˈ ازجمله اعدام گروگان ها، شکنجه مخالفان و تجاوز به عنف واستفاده ازکودکان دراقدامات جنگی و تروریستی در قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل انتقاد کرده است.

در بیانیه گفته شده است : روسیه به همراه تعدادی از کشورهای دیگر ازجمله الجزایر، چین و کوبا به این قطعنامه رای منفی داد.

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرده است : تالیف وپیشنهاد این قطعنامه کاملا سیاسی از سوی کشورهای به اصطلاح ˈ دوست سوریه نشانگر این واقعیت است که هدف این کشورها تشریک مساعی جامعه جهانی برای توقف خونریزی ها و برقراری صلح و رعایت حقوق بشر در سوریه نیست بلکه ادامه بی ثباتی این کشور بدون توجه به عواقب آن است.

در بیانیه آمده است: به همین دلیل سطح حمایت از اقدامات ضد سوری در شورای حقوق بشر سازمان ملل کاهش می یابد و از تعداد کشورهایی که به حمایت از سیاست غیرمسئولانه کشورهایی که برای سرنگونی حکومت قانونی سوریه تلاش می کنند و عملا به فعالیت های تروریست ها در منطقه خاورمیانه کمک می کنند ، رو به کاهش است.

اروپام/2242**518**1859
کد N363631