بازتاب مثبت حضور هیات اقتصادی ایران در رسانه جمهوری آذربایجان

ایران,اقتصادی

باکو- ایرنا- شبکه تلویزیونی ˈآینسˈ جمهوری آذربایجان در گزارشی از سفر هفته گذشته هیات اقتصادی ایران به باکو، از پیشنهاد مقرون به صرفه تهران به کارفرمایان جمهوری آذربایجان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، ˈعلیار راستگوˈ معاون اقتصادی منطقه آزاد تجاری ارس در گفت و گو با این شبکه تلویزیونی افزود: در منطقه آزاد تجاری ارس که از 12 سال پیش در مرز ایران و نخجوان تاسیس شده است، 4 شرکت جمهوری آذربایجان فعالیت می کنند.

به گفته وی، این شرکت ها محصولات نفتی و شیمیایی، ظروف پلاستیکی و گونی ساختمانی تولید می کنند.

راستگو اجاره هر متر مربع زمین در این منطقه تجاری را 10 دلار اعلام کرده و گفته است علاوه بر این، دولت ایران امتیازات دیگری نیز به کارفرمایان پیشنهاد می کند.

تلویزیون آینس همچنین به نقل از ˈحسین فروزانˈ رییس منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو اعلام کرد که این منطقه از 2 سال پیش تاسیس و دارای 140 کیلومتر مرز مشترک با نخجوان و 130 کیلومتر مرز نیز با ترکیه است.

وی با یادآوری اینکه کارفرمایان در این منطقه آزاد تجاری 20 سال از پرداخت هر گونه مالیات معاف هستند، همکاری مشترک بازرگانی سه کشور با استفاده از شرایط مناسب ایجاد شده در این منطقه را مفید ارزیابی کرد.

مدیران مناطق آزاد تجاری ماکو و ارس هفته گذشته در قالب هیات بلندپایه اقتصادی ایران به سرپرستی ˈمجتبی خسروتاج ˈ قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت به جمهوری آذربایجان آمدند.

خاورم*1206* 1010
کد N363489