ارتش پاکستان یک سرکرده القاعده را بازداشت کرد

عملیات نظامی,القاعدہ

اسلام آباد - ایرنا - ارتش پاکستان اعلام کرد که عملیات روز شنبه نیروهای امنیتی در منطقه قبیله ای ˈوزیرستان شمالیˈ در شمال غرب این کشور منجر به هلاکت یک فرمانده طالبان و بازداشت یک فرمانده کلیدی گروه تروریستی القاعده شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی ارتش پاکستان با صدور بیانیه رسمی افزود: همزمان با پایان مرحله اول عملیات نظامی علیه تروریست ها؛ جنگنده های ارتش مواضع شبه نظامیان را در بخش های ˈمیرانشا و میرعلیˈ در منطقه وزیرستان شمالی بمباران کردند.

در این بیانیه آمده است: در عملیات امروز مجموعا 18 تروریست وابسته به گروه های غیرقانونی از جمله چند شبه نظامی خارجی به هلاکت رسیدند.

روابط عمومی ارتش پاکستان یادآورشد: نیروهای امنیتی همچنین در درگیری با شبه نظامیان موفق به هلاکت ˈعمرˈ یکی از سرکرده های ارشد گروه غیرقانونی ˈتحریک طالبانˈ در منطقه میرانشا و بازداشت یک فرمانده کلیدی گروه تروریستی القاعده که طراح اصلی حملات انتحاری و انفجارهای بمب علیه نیروهای امنیتی پاکستان می باشد، شدند.

نظامیان پاکستانی در عملیات روز شنبه 8 مخفیگاه تروریست ها را منهم کرده و سه شبه نظامی را نیز در حین گریختن بازداشت کردند.

براساس این گزارش؛ مرحله اول عملیات ارتش پاکستان موسوم به ˈضرب عضبˈ علیه تروریست های طالبان و شبه نظامیان خارجی در وزیرستان شمالی به پایان رسیده و نیروهای امنیتی در مرحله دوم عملیات زمینی علیه مواضع شبه نظامیان را آغاز می کنند.

سخنگوی ارتش پاکستان روز گذشته (جمعه) در گفت وگو با خبرنگاران گفت: تاکنون 327 تروریست طی عملیات گسترده نیروهای امنیتی که از 28 خرداد آغاز شد، در منطقه قبیله ای ˈوزیرستان شمالیˈ در شمال غرب پاکستان به هلاکت رسیده اند.

سرلشکر عاصم سلیم باجوا تاکید کرد: عملیات نظامی علیه تمام عناصر و گروههای تروریستی از جمله طالبان، شبه نظامیان ازبک و حقانی انجام شده و این روند بدون هیچ تبعیضی تشدید می شود.

وی ادامه داد: بسیاری از تروریست های خارجی از جمله شبه نظامیان ازبک در بخش های مختلف وزیرستان شمالی برای خود مخفی گاه ایجاد کرده و از این منطقه حملات تروریستی و انفجارهای انتحاری در سایر شهرهای پاکستان را طراحی می کنند بنابراین عملیات ارتش پاکستان گامی بسوی نابودی کامل این عناصر می باشد.

آساق*ط*ا.ر**1010
کد N363313