معاون رییس جمهوری آرژانتین به اتهام رشوه خواری محاکمه می شود

آرژانتین,رشوه خواری

مادرید- ایرنا- ˈ آمادو بودوˈ معاون رییس جمهوری آرژانتین به درخواست ˈ آریئل لیخوˈ قاضی فدرال این کشور به اتهام ˈرشوه منفعل و معاملات ناسازگارˈ در بین سال های 2009 تا 2011میلادی محاکمه می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، قاضی پرونده در این رابطه حکم ˈ دادگاهی بدون بازداشتˈ برای 6 متهم از جمله بودو را داده است و اعلام کرد که دارایی های آنها را تا حد 200 هزار پسوس معادل با 24 هزار و 500 دلار ، مصادره می شود .

قاضی پرونده یادشده اعلام کرد که متهمان 16 ژوئیه (25 تیر ) در دادگاه حاضر شوند .

بر اساس این گزارش، بودو همچنین روز جمعه درخواست کرد که از وی با هدف توضیح برخی مسایل که برای تحقیقات ارزشمند خواهند بود ، بازجویی دوباره شود.

وی برای نخستین بار 9 ژوئن (19 خرداد ) مورد بازجویی قرار گرفت و پس از آن اعلام کرد که بار دیگر در دادگاه حاضر خواهد شد تا که شهادت های بیشتری را به قاضی ارایه دهد .

اتهامات وارده ، در مورد شرکت سیکونه - چاپ اسکناس قانونی- است که در سال 2010 میلادی با پول مظنون فامیل های بودو که در آن سالها وزیر اقتصاد بود، از ورشکستگی نجات یافت. پس از رسوایی معلوم شدن رابطه مظنون بودو با مالکان جدید سیکونه، این شرکت از سوی دولت مصادره شد .

احضار بودو معاون رییس جمهوری آرژانتین به دادگاه در 9 ژوئن، نخستین حضور یکی از اعضای دولت به عنوان متهم نزد قاضی به شمار می رود .بودو با این حال همیشه از بی گناهی خود دفاع کرده است.

بر اساس قانون معاون رییس جمهوری می تواند محاکمه شود اما تا وقتی که کنگره او را برکنار نکند، دادگاه نمی تواند بودو را دستگیر کند.

اروپام **1234**1010
کد N363185