اجرای طرح تربیت حافظان، چشم‌اندازی نوین درعرصه فعالیت‌های قرآنی

معاون فرهنگی اجتماعی اداره‌ کل اوقاف وامورخیریه خراسان جنوبی طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن را چشم‌اندازی نوین در عرصه فعالیت‌های قرآنی ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محسن مؤمنی‌مقدم در جمع کارکنان این اداره با اشاره به جایگاه و منزلت ویژه حفظ قرآن کریم در نگاه اولیای دین و امامان(ع)، گفت: حافظان قرآن از این منظر هم‌تراز و هم‌رتبه پیامبران الهی انگاشته شده و به تعداد آیاتی که در سینه دارد به درجات رفیع بهشتی وعده داده شده‌اند.

وی با بیان اینکه حفظ قرآن کریم تنها در شخص حافظ تأثیرگذار نیست، گفت: حفظ قرآن کریم در روابط فردی، اجتماعی و خانوادگی نیز به دلیل برخورداری از نعمت انس با کلام خدا می‌تواند همواره نقش مربی اخلاق را برای وی برعهده بگیرد.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره‌کل اوقاف خراسان جنوبی اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب با درک صحیح و واقع‌بینانه از نقش مؤثر حافظان قرآن کریم در اعتلای فرهنگ عمومی جامعه و با ترسیم چشم‌اندازی نوین در عرصه فعالیت‌های قرآنی، سخن از تربیت 10 الی 15 میلیون حافظ قرآن کریم به میان آوردند.

مؤمنی‌مقدم افزود: اداره اوقاف نیز به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین سازمان‌های فعال قرآنی و تأثیرگذار در عرصه فرهنگ‌سازی و با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، اقدام به تدوین و ارائه دستورالعمل برگزاری دوره‌های آموزشی حفظ قرآن کریم در بقاع متبرکه کشور کرده است.

وی درباره اهداف این طرح گفت: تحقق منویات مقام معظم رهبری(ره) پیرامون تربیت 10میلیون حافظ قرآن کریم، استفاده بهینه از فضاهای موجود در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه کشور و تبدیل آن‌ها به قطب فرهنگی و ترویج فرهنگ قرآنی میان اقشار جامعه به‌ویژه جوانان و نوجوانان از اهداف این طرح است.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی با اشاره به مخاطبان طرح گفت: گروه اول؛ کودکان ۷ تا 12 سال ویژه حفظ سوره‌های جزء 30، گروه دوم؛ نوجوانان 13 تا 18 سال ویژه حفظ جزء سی‌ام و جزء اول و گروه سوم؛ جوانان و بزرگسالان 19 سال به بالا ویژه حفظ جزء 30، جزء اول و جزء دوم را شامل می‌شوند.

انتهای پیام

کد N363150