فیصل مقداد:

حقایق سوریه توسط دشمنان تحریف می شود/ انتخابات نشان حمایت گسترده مردم از دولت و ارتش

آفریقا و خاورمیانه

معاون وزیر خارجه سوریه ضمن تأکید بر حمایتهای غرب و برخی کشورهای منطقه ای و عربی از تروریستهای فعال در سوریه اعلام کرد آنچه که هم اکنون این کشور با آن مواجه است دشمنی به معنای دقیق کلمه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، "فیصل مقداد" معاون وزیر خارجه سوریه با انتشار مقاله ای در روزنامه لبنانی "البناء" در خصوص توطئه برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای علیه دولت، ملت و ارتش سوریه گفت: دمشق بیش از سه سال است که با خصومت و دشمنی مستقیم برخی طرفها دست و پنجه نرم می کند.

وی افزود: اقدامات خصمانه برخی، با هدف نابودی سوریه و تغییر نظام سیاسی این کشور طی چند روز و یا چند هفته صورت گرفته است که با پایداری ملت و دولت سوریه و پشتیبانی مردم از دولت، طی سالهای اخیر، تمام نقشه های توطئه چینان نقش برآب شد.

مقداد خاطر نشان کرد: واژه "دشمنی" دقیق ترین واژه برای توصیف آنچه که سوریه شاهد آن است محسوب می شود.

وی در ادامه تصریح کرد : مفهوم خصومت و دشمنی نه تنها تغییر نمی کند بلکه به طور دقیق گویای خطرات بزرگ اعم از گروههای تروریستی و حمایتهای تسلیحاتی و مالی از این گروهها و جنگ رسانه ای و تحریمهای اقتصادی علیه سوریه است.

معاون وزیر خارجه سوریه تأکید کرد: واژه ها و مفاهیمی همچون بحران، مشکل، حوادث، جنگ داخلی، اوضاع و تحولات که کشورهای غربی برای توصیف آنچه که هم اکنون در سوریه در جریان است، استفاده می کنند گویای حقایق نیست.

 مقداد در ادامه بر حمایت و پشتیبانی گسترده مردم سوریه از دولت و ارتش این کشور و همچنین اقبال فراگیر و گسترده ملت سوریه در داخل و خارج از این کشور از انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد.

این مقام سوری اظهار داشت میان خصومتی که ناتو با جنگ علیه لیبی آغاز کرد و خصومتی که کشورهای غربی علیه سوریه اعمال کردند هیچ فرقی وجود ندارد.

وی در ادامه به صورت مستقیم به حمایتهای آشکار عربستان، ترکیه، آمریکا، فرانسه و انگلیس از تروریستهای فعال در سوریه و مواضع متناقض و دوگانه کشورهای غربی در قبال حقوق بشر اشاره کرد.