بت‌کلیا:

تخریب اماکن مقدسه‌ مسیحیان توسط داعش،جهت حذف هویت تاریخی آشوریان است

داعش

یوناتن بت‌کلیا، نماینده آشوریان در مجلس با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن کشتار وحشیانه زنان و کودکان در عراق، سوریه و لبنان، تخریب اماکن مقدسه‌ی مسیحیان و آثار باستانی ایشان توسط تکفیری‌ها را در راستای حذف هویت ملی و تاریخی آشوریان در منطقه عنوان کرد.

یوناتن بت‌کلیا، نماینده آشوریان در مجلس با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن کشتار وحشیانه زنان و کودکان در عراق، سوریه و لبنان، تخریب اماکن مقدسه‌ی مسیحیان و آثار باستانی ایشان توسط تکفیری‌ها را در راستای حذف هویت ملی و تاریخی آشوریان در منطقه عنوان کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در این بیانیه آمده است: «جهان باز هم شاهد جنایت دیگری است. کشتار وحشیانه زنان و کودکان، قتل عام، نسل‌کش و تجاوز به عنف در کشورهای منطقه به سرحد نهایت خود رسیده است.

اخیراً گروهی افراطی به نام داعش به نام دین و تحت حمایت صهیونیست و کشورهای غربی در عراق، سوریه و لبنان از هیچ وحشیگری و جنایتی فروگذاری نمی‌کنند که قلم و زبان قاصر از بیان عمق جنایات و فجایع غیر انسانی آن‌هاست.

افراد تحت امر این گروه به نام دین و برای تأسیس حکومت اسلامی به اصطلاح شام و عراق و در جهت طرح جدید تقسیم خاورمیانه با حمله به افراد غیر نظامی، کشتار دسته‌جمعی، تجاوز به دختران و زنان تحت عنوان جهاد نکاح موجی از وحشت را در منطقه ایجاد کرده‌اند تا بتوانند به مقاصد اربابان غربی خود برسند و اما پشت پرده تمام این واقع حمایت مالی برخی از کشورهای منطقه، سیاست فروش سلاح‌های دست دوم باقی مانده از جنگ صربستان و اعزام افراط‌گرایان دینی به این مناطق و اخراج آن‌ها از کشورهای غربی است که متأسفانه قربانی اصلی این فجایع ساکنین بومی منطقه هستند که این اهداف جز آوارگی و ویرانی نتیجه‌ای دیگر برای آن‌ها فراهم نیاورده است و از طرف دیگر این همه سکوت مرگبار مجامع بین‌الملل، موجب تعجب و شگفتی همه آزاداندیشان شده است.

پس کجایند مدعیان حقوق بشر؟ پس کجایند اعضای شورای امنیت سازمان ملل؟ چطور می‌شود برای کوچک‌ترین مسایل داخلی کشورها جلسات متعدد تشکیل می‌دهند و قطعنامه پشت قطعنامه صادر می‌کنند اما چشم خود را بر روی جنایات تکفیری‌ها بسته‌اند؟

چرا آمریکا وقتی منافع مالی و نفتی خود را در منطقه در خطر می‌بیند جنگ خلیج فارس را به راه می‌اندازد اما برای جلوگیری از کشتار زنان و کودکان بیگناه در عراق و حتی برای حمایت از مردمانی که سال‌ها نفت و سرمایه ملی آن‌ها را به یغما برده است کوچک‌ترین قدمی بر نمی‌دارد؟

در میان این تفرقه‌افکنی مابین شیعه و سنی و حملات گروه‌های داعش و جیش‌النصر، مسیحیان و آشوریان به عنوان ساکنین اصلی عراق بیشترین خسارات را متحمل شده‌اند. کوچ‌ اجباری، نسل‌کشی، تجاوز و ویرانی نتیجه تمام سیاست‌های غلطی است که دولت‌های غربی تعقیب می‌کنند.

تخریب اماکن مقدسه‌ی مسیحیان، آثار باستانی ایشان توسط تکفیری‌ها همه در راستای حذف هویت ملی و تاریخی آشوریان در منطقه صورت می‌پذیرد. سیاستی که دولتهای انگلیس و فرانسه از زمان طرح تقسیم حکومت عثمانی به دنبال آن هستند.

در طول تاریخ شاهد هستیم که جمهوری اسلامی ایران به عنوان مأمن غیر مسلمانان خصوصاً مسیحیان آشوری تنها کشوری است که هیچ سابقه‌ای از افراطی‌گیری دینی در آن دیده نشده است.

اتحادیه جهانی آشوریان ضمن محکوم نمودن جنایات اخیر گروه‌های افراطی در عراق و با حمایت از وحدت ملی کلیه اصحاب، اقوام و ادیان در عراق اعلام می‌نماید این جنایتکاران تاریخ و حامیان آن‌ها بدانند اعمال وحشیانه آن‌ها بدون مجازات باقی نخواهد ماند و امید است که مردم عراق با بصیرت کامل و حفظ وحدت ملی خویش و در راستای اجرای فتاوی علما دینی عراق با پیوستن به گروه‌های جهادی این وحشیان را از سرزمین آباء و اجدادی خویش بیرون کنند.»

انتهای پیام

کد N362696