دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان جنایات تروریست های داعش در عراق را محکوم کرد

بیانیه

تهران-ایرنا-دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان در بیانیه ای ضمن محکومیت جنایات تروریست های داعش در عراق اعلام کرد: این جنایاتکاران تاریخ و حامیان آن ها بدانند اعمال وحشیانه آن ها بدون مجازات باقی نخواهد ماند.

به گزارش روز شنبه ایرنا ، یوناتن بت کلیا در این بیانیه آورده است: جهان باز هم شاهد جنایت دیگری است، کشتار وحشیانه زنان و کودکان، قتل عام، نسل کشی و تجاوز به عنف در کشورهای منطقه به سرحد نهایت خود رسیده ست.

در این بیانیه آمده است: اخیرا گروهی افراطی به نام داعش به نام دین و تحت حمایت صهیونیسم و کشورهای غربی در عراق، سوریه و لبنان از هیچ وحشیگری و جنایتی فروگذاری نمی کنند که قلم و زبان قاصر از بیان عمق جنایات و فجایع غیر انسانی آن ها است.

این بیانیه می افزاید: افراد، تحت امر این گروه به نام دین و برای تاسیس حکومت اسلامی به اصطلاح شام و عراق و در جهت طرح جدید تقسیم خاورمیانه با حمله به افراد غیر نظامی، کشتار دسته جمعی تجاوز به دختران و زنان تحت عنوان جهاد نکاح موجی از وحشت را در منطقه ایجاد کرده اند تا بتوانند به مقاصد اربابان غربی خود برسند و اما پشت پرده تمام این واقع حمایت مالی برخی از کشورهای منطقه، سیاست فروش سلاح های دست دوم باقی مانده از جن صرستان و اعزام افراط گریاان دینی به این مناطق و اخراج آن ها از کشورهای غربی است که متاسفانه قربانی اصلی این فجایع ساکنین بومی منطقه هستند که این اهداف جز آوارگی و ویرانی نتیجه ای دیگر برای آن ها فراهم نیاورده است و از طرف دیگر این همه سکومت برگبار مجامع بین الملل، موجب تعجب و شگفتی همه آزاداندیشان شده است.

در ادامه این بیانیه می افزاید: پس کجایید مدعیان حقوق بشر؟ پس کجایید اعضا شورای امنیت سازمان ملل؟ چه طور می شود برای کوچک ترین مسائل داخلی کشورها جلسات متعدد تشکیل می دهند و قطعنامه پشت قطعنامه صادر می کنند اما چشم خود را بر روی جنایات تکفیری ها بسته اند؟

در ادامه این بیانیه آمده است: چرا امریکا وقتی منافع مالی وو نفتی خود را در منطقه در خطر می بیند جنگ خلیج فارس را به راه می اندازد اما برای جلوگیری از کشتار زنان و کودکان بیگناه در عراق و حتی برای حمایت از مردمانی که سال ها نفت و سرمایه ملی آن ها را به یغما برده است کوچکترین قدمی برنمی دارد؟

این بیانیه می افزاید: در میان این تفرقه افکنی مابین شیعه و سنی و ملات گروه های داعش و جیش النصر، مسیحیان و آشوریان به عنوان ساکنین اصلی عراق بیشترین خسارات را متحمل شده اند کوچ اباری، نسل کشی، تجاوز و ویرانی نتیجه تمام سیاست های غلطی است که دولت های غربی تعقیب می کنند.

نماینده آشوریان ایران در مجلس شورای اسلامی در این بیانیه خاطر نشان کرده است: تخریب اماکن مقدسه مسیحیان آثار باستانی توسط تکفیری ها همه در راستای حذف هویت ملی و تاریخی آشوریان در منطقه صورت می پذیرد سیاستی که دول انگلیسی و فرانسه از زمان طرح تقسیم حکومت عثمانی به دنبال آن هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: در طول تاریخ شاهد هستیم که جمهوری اسلامی ایران به عنوان مامن غیر مسلمانان خصوصا مسیحیان آشوری تنها کشوری است که هیچ سبقه ایی از افراطی گری دینی در آن دیده نشده است.

در پایان این بیانیه آمده است: اتحادیه جهانی آشوریان ضمن محکوم نمودن جنایت اخیر گروه های افراطی در عراق و با حمایت از وحدت ملی کلیه اصحاب، اقوام و ادیان در عراق اعلام می کند این جنایت کاران تاریخ و حامیان آن ها بدانند اعمال وحشیانه آن ها بدون مجازات باقی نخواهد ماند و امید است که مردم عراق با بصیرت کامل و حفظ وحدت ملی خویش و در راستای اجرای فتاوی علما دینی عراقبا پیوستن به گروه های جهادی این وحشیان را از سرزمین آبا و اجدادی خویش بیرون کنند.

سیام**9121 ** 1418
کد N362411