تهدید عمران‌خان به راه انداختن "راهپیمایی سونامی"

عمران خان،‌ رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان تاکید کرد که چنانچه به شکایت وی مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات سراسری ماه مه 2013 رسیدگی نشود، "راهپیمایی سونامی" در اسلام آباد به راه می‌اندازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته نیشین، عمران خان در جمع حامیانش در شهر بهاولپور ایالت پنجاب با انتقاد از دولت پاکستان، چهار درخواست را مطرح کرد و گفت که ظرف یک ماه باید انجام شود و در غیر این صورت وی "راهپیمایی سونامی" در 14 اوت به راه می‌اندازد.

اولین درخواست عمران خان این است که مشخص شود چگونه نخست وزیر پیشین در پایان شمارش آرا در 11 مه 2013 به عنوان پیروز نهایی معرفی شد. دوم اینکه باید روشن شود که نقش افتخار چودری، قاضی ارشد سابق پاکستان در انتخابات چه بود.

وی همچنین درخواست کرد که نقش دولت موقت در انتخابات به چه صورت بود و درخواست نهایی عمران خان این بود که دولت اسلام آباد به تقلب انتخاباتی در 90 حوزه‌ رای گیری پاسخ بگوید.

عمران خان هم‌چنین از نواز شریف، نخست وزیر پاکستان درخواست کرد تا مساله آوارگان داخلی را سیاسی نکند. وی از شریف تقاضا کرد که چنانچه تمایل دارد به آن‌ها کمک کند، بودجه‌ای را از آژانس وزیرستان شمالی به آن‌ها اختصاص بدهد.

وی خطاب به دولت گفت: اگر نخست وزیر خیلی نگران آوارگان داخلی بود چرا پیش از آنکه حملات نظامی در مناطق قبیله‌ای انجام دهد، تحریک انصاف پاکستان را مطلع نکرد.

عمران خان تاکید کرد: نواز شریف نباید گمان کند که توافق بر سر عملیات‌های نظامی در وزیرستان به این معناست که حزب تحریک انصاف پاکستان مخالفت نخواهد کرد.

وی همچنین از دولت پنجاب به رهبری مسلم لیگ پاکستان شاخه نواز نسبت به عملکردشان در "تراژدی لاهور" انتقاد کرد و گفت: شلیک به معترضان تنها در دوران دیکتاتوری اتفاق می‌افتد نه تحت رهبری دولت‌های دموکراتیک.

انتهای پیام

کد N362323