شرط وزارت علوم برای حمایت مالی از برنامه‌های کانون قرآن و عترت دانشگاه‌ها

قرآن کريم

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در نشست دبیران کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های سراسر کشور با بیان اینکه ترویج قرآن و عترت وظیفه همگان است، گفت: برای ترویج قرآن دو راه وجود دارد که راه اول انجام کار سازمانی سازمان‌های متولی و راه دوم روش مشارکت جویانه است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکترسید ضیاء هاشمی افزود :سیاست اصلی ما در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه‌های فرهنگی این است که با تعامل با کانون‌های قرآن و عترت برنامه‌ها را در دانشگاه‌ها اجرا کنیم.

وی اظهار داشت افزایش مشارکت ذینفعان جامعه در فعالیت های مرتبط با آنها مورد تاکید صاحبنظران است زیرا انجام فعالیت هایی که انگیزه‌های آنها درونی بوده و ناشی ازوظایف سازمانی نست با خلاقیت و نوآوری همراه است و مشکلات گوناگون سبب متوقف ماندن آنها نمی‌شود.

وی ادامه داد: ما از نظر حمایت از برنامه‌های کانون قرآن و عترت دانشگاه‌ها از حیث مالی مشکلی نداریم اما شرط حمایت از این برنامه‌ها این است که این کانون ها ایده های نو و برنامه های تاثیر گذار ارائه کنند.

وی در ادامه افزود: ماه رمضان فرصت خوبی برای انس با کلام وحی است و باید توجه داشت این انس با قرآن محدود در قرائت و حفظ و کارهای ظاهری قرآن نیست بلکه مهم تر از همه تدبر در این آیات است.

وی تاکید کرد: قرآن کریم بیش از 6000 آیه دارد و می‌توانیم در 30 روز ماه رمضان با حفظ روزانه دو آیه، 600 آیه کاربردی را حفظ کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم افزود: در عرصه قرآن کریم ما نیازمند یک انقلاب قرآنی هستیم. قرآن کریم را خود خداوند حفظ می‌کند و این کتاب آسمانی با سئوال و شبهه نه تنها ضعیف نمی‌شود بلکه حقانیت آن با تدبر و تعقل، بیشتر مشخص می‌شود.

دکتر هاشمی در پایان تصریح کرد: ما باید در انتخاب‌های حساس زندگی و مسیرهای سخت از قرآن استفاده کنیم و در مشکلات و موضوعات حساس به قرآن پناه ببریم.

انتهای پیام

کد N362304