نماینده مجلس: ایران بیشترین هزینه را در مبارزه با مواد مخدر پرداخته است

نماینده مجلس,مواد مخدر

مهاباد - ایرنا - نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران بیشترین هزینه را در راستای مبارزه با مواد مخدر در جهان پرداخته است.

محمدقسیم عثمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جمهوری اسلامی ایران در راستای مبارزه جدی با پدیده شوم اعتیاد و توزیع کنندگان مواد مخدر بیشترین شهید را تقدیم کرده که در جهان در نوع خود بی نظیر است.

وی گفت: برای پاسداشت خون شهیدانی که در این راه جان خود را از دست داده اند جوانان ما باید به هوش باشند تا فریب توطئه های استکبار جهانی را نخورند چرا که یکی از توطئه های دشمنان نظام به دام انداختن جوانان در دام اعتیاد است.

عثمانی با اشاره به حضور و مشارکت مردم در راستای مبارزه جدی با اعتیاد افزود: یکی از خلاء هایی که در گذشته وجود داشت فقدان سازمانهای مردم نهاد بود ولی امروز این تشکل ها در سطح جامعه افزایش یافته و مسوولان نیز در این راستا باید به این سازمانها توجه خاصی کنند.

وی اضافه کرد: در گذشته سازمان های مردم نهاد به عنوان یک تهدید برای دولت به حساب می آمدند ولی امروز این سازمانها می تواتند در راستای خصوصی سازی و کوچک کردن دولت در مبارزه با مواد مخدر نقش مهم و اساسی داشته باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: همه مسوولان باید در راستای کاهش جمعیت معتادان گام های اساسی بردارند و در این راستا باید از انجمن های غیردولتی حمایت جدی صورت گیرد.

وی گفت: خانواده ها با آگاه سازی و تبیین عواقب شوم ابتلا به این معضل اجتماعی برای فرزندانشان می توانند نقش موثری در سالم نگه داشتن جوانان داشته باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی گفت: نظام به جد مخالف گسترش تولید و توزیع مواد مخدر و خرید و فروش آن است ولی در این راستا با کمبود امکانات مواجه هستند.

پنجم تیرماه هر سال به عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اعلام شده است.

7510/584/581/ 1495
کد N361896