سناتورهای آمریکایی: اوباما هیچ راهبردی در سوریه ندارد

سوریه

نیویورک - ایرنا- جان مک کین و لیندسی گراهام دو سناتور تندرو حزب جمهوریخواه آمریکا در بیانیه مشترکی خواستار کمک کاخ سفید به مخالفان به اصطلاح میانه رو سوری برای تغییر مسیر جنگ در سوریه شده و اوباما را متهم کردند که هیچ راهبردی برای بحران سوریه ندارد.

به گزارش ایرنا، این بیانیه که در واکنش به درخواست مجوز کمک نیم میلیارد دلاری کاخ سفید به مخالفان سوری منتشر شده با دیرهنگام خواندن آن، کاخ سفید را مقصر پیچیده شدن وضعیت سوریه و عراق دانسته است.

این دو سناتور آمریکایی از کمک 500 میلیون دلاری به مخالفان سوری استقبال کرده و می افزایند: آنچه مورد نیاز است منابع مالی نیست بلکه یک راهبرد است که به نظر می رسد در حال حاضر وجود ندارد. ما نیاز به تغییر سیاستگذاری خود برای تغییر وضعیت جنگ به نفع نیروهای میانه رو داریم تا از خطر موجود در سوریه و عراق اجتناب کنیم.

در این بیانیه پرتناقض تصریح شده است: عراق و سوریه اکنون یک جبهه پیوسته بوده و ما نیاز داریم که معادله را علیه بشار اسد و داعش تغییر دهیم.

در این بیانیه تاکید شده است: داعش اکنون بزرگترین و پول دارترین گروه تروریستی در تاریخ به شمار می رود و ما برای جلوگیری از تکرار یازده سپتامبری دیگر باید همین الان وارد عمل شویم.

این بیانیه در حالی منتشر می شود که هفته گذشته اوباما علنا اعلام کرد که چیزی به نام مخالفان میانه رو در سوریه وجود ندارد.

مخالفان سوری متهم به همکاری با داعش و القاعده هستند که در کنار یکدیگر علیه حکومت بشار اسد جنگیده اند.

اروپام 1908 ** 1552
کد N361719