دادگاه عالی آمریکا اقدامات فراقانونی اوباما را محکوم کرد

دادگاه عالی آمریکا اعلام کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان تعطیلات موقت سنا از اختیارات خود سوءاستفاده کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پولتیکو، قضات دادگاه عالی آمریکا اعلام کردند: باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا از اختیارات اجرایی خود سوءاستفاده کرده است چرا که در جریان تعطیلی سه روزه سنا در سال 2012 سه نامزد را برای هیات روابط ملی کار تعیین کرده است.

قانونگذاران حزب جمهوری‌خواه آمریکا پیشتر به رهبری جان بوئنر، رئیس مجلس نمایندگان اعلام کردند که مدارک بیشتری را برای اثبات ادعای خود مبنی بر سوءاستفاده اوباما از اختیاراتش ارائه خواهند کرد.

جان بوئنر مدعی است که باراک اوباما در مواجهه با قوانینی که از سوی کنگره تصویب می‌شود، اختیارات قانون اساسی خود را افزایش می‌دهد. بوئنر همواره اوباما را متهم می‌کند که وی در تعامل با قانون اساسی آمریکا گزینشی عمل کرده و بخشی از قوانین را برای اجرا انتخاب می‌کند و برخی از اقدامات وی با صدور دستورات پیاپی انجام می‌شود. به گفته بوئنر این اقدامات بیشتر در مواجهه با طرح بیمه درمانی جنجالی اوباما و بحث مهاجرت انجام می‌شود.

قضات دادگاه عالی آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کردند، اوباما در سال 2012 قانون اساسی را با انتصاب مقام‌هایی برای هیات روابط ملی کار در جریان تعطیلی موقت سنا نقض کرده است. به گفته این قضات، سنا در آن دوران هر سه روز یکبار جلسه صوری تشکیل می‌داد و در واقع کاری برای انجام دادن وجود نداشت.

استفان جی.بریر، از قضات ارشد دادگاه عالی آمریکا به همراه چهار قاضی لیبرال دیگر اعلام کردند: این تعطیلات بسیار کوتاه بوده است.

انتهای پیام

کد N361379