سیسی: آفریقا با تروریسم فرامرزی روبرو است

رئیس‌جمهوری مصر در نشست سران اتحادیه آفریقا که تنها چند روز است فعالیت خود را در این اتحادیه آغاز کرده افزود: مصر هیچ گاه جایگاه را خود در آفریقا فراموش نخواهد کرد اما مردم نسبت به موضع پیشین این اتحادیه مبنی بر تعلیق عضویت مصر در اتحادیه آفریقا که مخالف با خواست مردم بود، ناراضی بودند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت الوطن العربی، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در نشست سران اتحادیه آفریقا اظهار کرد: آفریقا با پدیده تروریسم فرامرزی رو به رو شده است که باید با تمام نیرو با این آفت مقابله کند.

وی تاکید کرد: باید تمامی کشورها مقابل پدیده تروریسم مقاومت کنند و هیچ توجیهی برای کسانی که با آن هم‌پیمان می‌شوند وجود ندارد چرا که این مساله به ابزاری برای جداسازی و تفکیک کشورها از هم نابودی مردم و تخریب چهره دین تبدیل می‌شود.

سیسی گفت: ما ایمان داریم که امکان دستیابی به منافع برای همگان آن هم بدون وارد شدن هیچ ضربه‌ای به طرفین، وجود دارد و ما همواره دست دوستی خود را به سمت کشورها دراز خواهیم کرد.

وی افزود: مطمئن هستیم که رهبران آفریقایی به خوبی درک کرده‌اند که در انقلاب مردم 30 ژوئن تمامی نیروهای مسلح از خواست و اراده مردم طرفداری کردند و این انقلاب مصر را از جنگ‌های داخلی دور کرد.

وی متعهد شد مصر برای همکاری با کشورهای منطقه و پایان دادن به درگیری‌های این قاره و بازسازی و توسعه آن تمام تلاش خود را خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N360817