شکوری:‌ تریبون‌های نماز جمعه و محافل مذهبی جای قوه قضاییه را گرفته‌اند

سیاسی

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: همواره عملکرد جناحی یکی از ضعف‌های کلی قوه قضاییه بوده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوالفضل شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این که مردم این گمان را دارند که در قوه قضاییه یک جناح سیاسی مقبول‌تر است، اظهار کرد: عملکرد قوه قضاییه نسبت به دوره‌های قبل ضعیف‌تر نبوده و اکنون نمی‌توان گفت که عملکرد جناحی این قوه بیشتر شده یا قانون گرایی آن کمتر شده است، ولی ضعف کلی این قوه ادامه دارد.

این فعال سیاسی همچنین با اشاره به این جمله رئیس جمهور که ما یک قوه قضاییه در کاخ دادگستری و نه در خیابان‌ها داریم اظهار کرد: منظور از رئیس جمهور این است که اکنون گروه های فشار درخیابان‌ها علیه افراد حکم می‌زنند و قوه قضاییه هم در برخورد با این عده به خوبی عمل نکرده، زیرا قضاوت درباره‌ افراد باید در دادگستری باشد.

به گفته‌ی وی در گذشته نیز گروه‌هایی مثل انصار حزب‌الله و سایر گروه‌های فشار با راهپیمایی‌ها و جلسات قانونی یا افراد برخورد می‌کردند که اکنون در دوران ریاست جمهوری آقای روحانی این رفتارها در حال احیا شدن است و به همین علت رئیس جمهور در این باره تذکر داد.

شکوری همچنین اظهارکرد: اکنون تریبون‌های نماز جمعه و محافل مذهبی جای قوه قضاییه را گرفته و بعضی خطیبان نماز جمعه علیه دیگران اظهارنظر می‌کنند که من نمی‌دانم چرا قوه قضاییه با آنها برخورد نمی‌کند.

این فعال سیاسی در ارزیابی خود از عملکرد فراجناحی قوه قضاییه اظهار کرد: رسیدگی نکردن قوه قضاییه به پرونده احمدی‌نژاد به دلیل برخورد جناحی نیست، بلکه به دلیل برخی مصلحت‌اندیشی‌های قوه قضاییه است. به هر حال احمدی‌نژاد زمانی رئیس جمهور بود و قوه قضاییه این گونه مصلحت دیده که اکنون به این پرونده رسیدگی نکند.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پایان افزود: باید به این نکته توجه کرد که عده‌ای از اصلاح طلبان نیز در قوه قضاییه پرونده دارند، اما بنابر برخی مصلحت اندیشی‌ها فعلا به پرونده آنها هم رسیدگی نشده است.

انتهای پیام

کد N360643