امام جمعه موقت تهران:

استقلال، عزت و امنیت امروز ما مرهون رهبری معظم انقلاب است

مراسم شکرگزاری,مسجد اباذر

تهران - ایرنا - امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه استقلال، عزت و امنیت امروز ما مرهون رهبری معظم انقلاب است، اظهار داشت: حضرت آیت الله خامنه ای در طول رهبری خود، کشور را با آرامش کامل به مقصد ظهور امام زمان(عج) برده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام والمسلمین صدیقی پنجشنبه شب در مراسم شکرگزاری سلامت مقام معظم رهبری در مسجد جامع ابوذر تهران، با اشاره به روایات و آیاتی از قرآن کریم در حفاظت خداوند متعال از پیامبران از جمله موسی، ابراهیم، پیامبر اکرم(ص) و بندگان مخلص خدا در مقابل توطئه ها و ترورها، افزود: سنت خدای متعال بر این است که پیامبران و بندگان مخلص خود را یاری کند و آنها را از میان خطرات، شرارت ها و جنایات جنایتکاران به رغم همه قدرت های ظاهری و توطئه هایشان عبور دهد تا دین خدا برای نجات بندگانش به سرمنزل مقصود برسد.

وی به برخی از توطئه هایی که ضد امام راحل و مقام معظم رهبری از جمله ترور نافرجام معظم له در مسجد جامع ابوذر صورت گرفت اشاره کرد و گفت: خداوند ایشان را حفظ کرد تا با رهبری خود مسیر رشد جامعه را فراهم کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان خاطرات و فرازهایی از زندگی رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان از طرف پدر منسوب به امام حسین (ع) و از طرف مادر ، حسنی یعنی فرزند امام حسن مجتبی (ع) هستند.

وی افزود: ایشان از نظر تحمل دشمنان وارث امام حسن(ع) و در شهامت ، شجاعت و هجوم بردن به دشمنان وارث امام حسین (ع) هستند.

حجت السلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه خداوند مقام معظم رهبری را برای جهان اسلام و امام زمان (عج) حفظ کردند، تاکید کرد: چنین رهبری و الگو، خلف صالح، نائب امام زمان(عج) و چنین عالم برجسته ای ما را در دنیا سربلند کرده است.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره سالروز شهادت شهید بهشتی و یارانش در هفتم تیر سال 1360 ، یاد و خاطره این شهیدان را گرامی داشت.

به گزارش ایرنا؛ در این مراسم که به مناسبت سالروز حادثه سوء قصد به جان حضرت آیت الله خامنه ای در ششم تیر سال 1360 برگزار شد، حاضران ضمن شکرگزاری سلامت مقام معظم رهبری، برای طول عمر ایشان دعا کردند.

شعرخوانی استاد کلامی زنجانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

شبد**1488 ** 3404
کد N360546