آیت‌الله مکارم شیرازی:

مصرف بی رویه آب و برق در کشور حرام است

سیاست داخلی

کسانی که آب و برق را اصراف می کنند و مراقبت لازم را انجام نمی‌دهند باید در آن دنیا پاسخگوی رفتار خود باشند/ کمبود انرژی در کشور به صورت صحیح به مردم انتقال داده نشده است و نباید از این موضوع غفلت کرد/ مردم باید با خطرات کمبود آب در کشور آشنا شوند/حتی در کنار رودخانه‌ای بودیم نباید یک لیوان آب را دور بریزیم.

ایلنا: آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: مصرف بی رویه آب و برق در کشور حرام است و کسانی که در این زمینه مراقبت لازم را انجام نمی‌دهند باید در آن دنیا پاسخگوی رفتار خود باشند.

به گزارش ایلنا در قم، آیت‌ الله ناصر مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با حمید چیت چیان وزیر نیرو، با اشاره به اینکه اطلاع رسانی در حوزه صرفه جویی در مصرف انرژی كافی نیست، عنوان کرد: کمبود انرژی در کشور به صورت صحیح به مردم انتقال داده نشده است و نباید از این موضوع غفلت کرد.

این مرجع تقلید شیعه در قم با بیان اینكه مردم باید با خطرات کمبود آب در کشور آشنا شوند، بر ضرورت اطلاع رسانی موضوع صرفه جویی تاكید و اضافه كرد: در صورتی كه مردم نسبت به اهمیت این مهم آگاه شوند، به سمت مصرف صحیح انرژی پیش می روند.

وی با اشاره به آیات و روایات در رابطه با صرفه جویی و جلوگیری از اسراف خاطرنشان کرد: روایت داریم که حتی در کنار رودخانه‌ای بودیم نباید یک لیوان آب را دور بریزیم، زیرا دین اسلام حجت را برای ما تمام کرده است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه این موضوعات باید مستمر برای مردم بازگو شود عنوان کرد: اسراف در برق و آب حرام است و این موضوعات را باید مردم همانند سایر كشورها رعایت کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه بروز خشک‌ سالی های متعدد در کشور خاطرنشان کرد: در این زمینه باید آگاهی بخشی لازم به جامعه انجام شود.

وی همچنین به برخی از محدودیت ها و مشکلات آب استان قم اشاره کرد و افزود: باید این مشکلات در کوتاه ترین زمان ممکن حل شود، زیرا قم زائران بسیار زیادی دارد و باید برای این زائران امکانات مناسب در نظر گرفته شود.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان از مسئولان وزارت نیرو در تأمین آب مورد نیاز مردم قدردانی كرد.

کد N360426