نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان: ایران الگوی مبارزه با تروریسم است

لبنان,عبدالامیر قبلان

بیروت - ایرنا - شیخ « عبدالامیر قبلان» نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان با تاکید به اینکه « باید با اتحاد در مقابل تروریسم داعشی درعراق، لبنان و دیگر کشورهای منطقه بایستیم»، گفت که جمهوری اسلامی ایران الگوی مبارزه با تروریسم در منطقه است.

به گزارش ایرنا، شیخ قبلان روز پنجشنبه در دیدار« محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان به جایگاه ممتاز ایران در منطقه اشاره کرد و خواستار گسترش و تقویت روابط برادرانه دو ملت و دو کشور دوست ایران و لبنان شد.

وی با اشاره به تدابیر و رویکردهای حکیمانه جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با تحولات و رخدادهای منطقه و تلاش های آن برای جلوگیری از توطئه هایی که مسلمانان را هدف گرفته است، تمایل و تلاش های ایران برای تعمیق وحدت و همکاری بین ملت های مسلمان را ستود.

نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان تصریح کرد: جریان های تکفیری زاییده شرارت های استعمار هستند وبرای ضربه زدن به نقاط قوت و تکه تکه کردن کشورهای اسلامی و فتنه انگیزی ، قتل و ویرانی درجهت خدمت به منافع و طرح های صهیونیستی در منطقه شکل گرفته اند.

شیخ قبلان هدف نهایی اقدامات گروه های تروریستی در عراق را ایجاد تغییر در مسیر تحولات منطقه ارزیابی کرد و با بیان اینکه مسلمانان همه در یک سنگر واحد رویایی با رژیم صهیونیستی قرار دارند از آنان خواست که قضیه فلسطین را همچنان در راس امور خود قرار دهند.

شیخ قبلان و فتحعلی در این دیدار درباره تحولات منطقه و مسائل لبنان گفت وگو کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تشریح آخرین وضعیت تحولات منطقه بر ضرورت هوشیاری ملت های منطقه در مقابله با توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان تاکید کرد.

وی نتیجه اقدامات گروه های تروریستی در منطقه را تأمین کننده منافع رژیم صهیونیستی دانست.

فتحعلی با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت مقابله حکیمانه و مدبرانه با توطئه های اخیر گفت: علما و مراجع دینی در شرایط کنونی لبنان و منطقه وظیفه حساسی برعهده دارند و رهنمودهای روشنگرانه آنها نقش بسزایی در خنثی کردن توطئه دشمنان خواهد داشت.

خاورم ** 1324
کد N360288