دیدار قائم مقام وزیر روابط خارجی کوبا با قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان

«مارسلینو مدینا گونزالس» قائم مقام وزیر روابط خارجی کوبا که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، مرتضی سرمدی در این دیدار همکاری با کشورهای امریکای لاتین را از اولویتهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران و کوبا،پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران همواره عالی بوده است.

قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان افزود: پیوندهای عمیق بین دو کشور ایجاب می کند که روابط فی مابین در همه زمینه ها تقویت شود.

سرمدی بر لزوم گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور به موازات روابط سیاسی و همکاریهای دو کشور در سایر زمینه ها تاکید کرد.

قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان افزود: دو کشور می توانند در زمینه اجرای پروژه های مشترک و مبادله تجربیات فنی مهندسی همکاری داشته باشند .

سرمدی با اشاره به تحریمهای نا عادلانه وضع شده علیه ایران و کوبا ،تاکید کرد:ما معتقدیم با عزم و اراده می توان بسیاری از مشکلات ناشی از تحریمها را حل کرد .

«مارسلینو مدینا گونزالس» قائم مقام وزیر روابط خارجی کوبا نیز در این دیدار با ابراز خشنودی از سفر به جمهوری اسلامی ایران ،از آمادگی کوبا برای گسترش روابط دو کشور در همه زمینه ها خبر داد.

قائم مقام وزیر روابط خارجی کوبا همچنین بر لزوم ارتقاء سطح همکاریهای بین دو کشور در زمینه اقتصادی تاکید نمود.

در این دیدار همچنین طرفین در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام

کد N360230