دیدار هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور خلع سلاح با معاون وزیر امورخارجه کشورمان

خانم کاخ، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور خلع سلاح شیمیایی در سوریه که در رأس هیاتی به ایران سفر کرده،با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ در این دیدار حسین امیر عبداللهیان نسبت به این موضوع که رژیم صهیونیستی به عنوان مرکز تهدیدی برای منطقه و جهان در زمینه سلاح های کشتار جمعی مطرح است هشدار داده و اظهار داشت: انتظار این است که این نکته مورد توجه قرار گیرد .

معاون عربی و آفریقا در ادامه با اشاره به اینکه بحران سوریه تنها راهکار سیاسی دارد، اضافه کرد: با توجه به اینکه برخی طرف‌ها از ایده ارسال سلاح به سوریه حمایت می کنند نمی توان نسبت به آینده امنیت منطقه خوشبین بود .

وی خاطر نشان کرد: تلاش های جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل نشان داد که در صورت اقدام حرفه‌ای و بی‌طرفانه می توان در سایر زمینه ها از جمله راهکار سیاسی در سوریه موفق بود.

خانم کاخ نیز ضمن ابراز خرسندی از فرصت سفر به جمهوری اسلامی ایران و تقدیر و تشکر از حمایت های کشورمان و تحقق اهداف ماموریت خود ، تصریح کرد: این یک موفقیت دسته جمعی است که با حمایت جمهوری اسلامی ایران و همکاری سازنده مقامات سوریه بدست آمد.

وی با تاکید بر ابعاد انسان دوستانه موضوع، ابراز امیدواری کرد: برخی کشورها رویکردهای خود نسبت به سوریه را کنار بگذارند.

انتهای پیام

کد N360229