تولیت آستان حضرت معصومه (س):

تعامل مسئولان با مراجع راهگشای حل مشکلات جامعه است

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)، گفت: تعامل مسئولان با علما و مراجع راهگشای حل مشکلات جامعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار با وزیر نیرو با ابراز خرسندی از تعامل مسئولان با علما و مراجع در جهت حل مشکلات گفت: مراجع و علما همواره دغدغه‌های مردم را در نظر دارند و تعامل میان مسئولان و علما می تواند راهگشای حل مشکلات باشد.

خطیب جمعه قم افزود: در گذشته هم مسئولان به نزد علما می‌آمدند که امیدواریم در این دیدارها بتوانیم در جهت حل مشکلات در جامعه موفق تر باشیم.

وی با بیان اهمیت صرفه جویی در اسلام عنوان کرد: در دین اسلام سفارشات فراوانی پیرامون صرفه جویی شده است، به طوری که حتی اگر برکات زیاد باشد نیز نباید اصراف کرد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) اظهار کرد: در باب اهمیت صرفه جویی و پرهیز از اسراف تاکنون مراجع تقلید و علما نظریات فراوانی ارائه کرده‌اند که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: در مورد مصرف آب و برق متاسفانه برخی مشترکان بدهی‌هایی خود را پرداخت نمی‌کنند که در این زمینه مردم باید نسبت به پرداخت به موقع هزینه ها توجه داشته باشند و حتی مراکزی هم از پرداخت قبوض خودداری می‌کنند که این امر موجب می شود مردم عادی نیز حاضر به پرداخت نباشند که لازم است به این موضوع هم توجه خاصی شود.

سعیدی در خصوص مشکل کم آبی گفت:حتی کمبود بارش هم جزو الطاف الهی است؛ چرا که موجب می شود به فکر راه حلی برای مصرف درست آب و مدیریت صحیح باشیم.

وی افزود: کمبود آب زمینه استفاده درست از منابع را فراهم می کند و در واقع هنگامی که محدودیتی به وجود می‌آید مردم بیشتر به فکر صرفه‌جویی خواهند بود.

خطیب جمعه قم تاکید کرد: طبق احکام اسلامی باید در صرفه جویی دقت لازم داشته باشیم، البته مردم علاقه ای که به نظام، دولت اسلامی، مراجع، روحانیت و ... دارند می توانند در این زمینه مشارکت نمایند تا مشکل کم آبی مرتفع شود.

وی با تقدیر از تلاش‌های مسئولان در تامین آب قم خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات موثر جدا سازی آب شرب از سایر مصارف است که می تواند در صرفه جویی آب نقش مهمی ایفا نماید، همان گونه که می دانیم در بسیاری از کشورهای جهان آب شرب به این راحتی در اختیار مردم قرار نمی گیرد، اما ما این نعمت را در اختیار داریم و لازم است در خصوص صرفه جویی آب تلاش کنیم.

سعیدی تصریح کرد: باید مدیریت صحیح آب الگوئی برای جامعه باشد زیرا خون شهیدان ضامن ارائه خدمات به این نظام است و مردم باید قدردان نعمات بوده و در صرفه جوئی تلاش نمایند.

وی در پایان با ابراز خرسندی از اقدامات دولت جدید بیان کرد: امروز جای شکر دارد که نظام و دولت اسلامی حاکم است و همه مسئولان از رئیس جمهور و رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه و سایر قوا دانشمند و اندیشمند هستند که امیدواریم نظامی اینگونه در سایر کشورهای اسلامی هم حاکم شود.

انتهای پیام

کد N360179