نتایج یک نظرسنجی نشان داد:

"بیش از 70 درصد آمریکایی‌ها جنگ 2003 علیه عراق را اشتباه می‌دانند"

سیاسی

نتایج یک نظرسنجی که در آمریکا انجام شد، نشان می‌دهد که 71 درصد از مردم آمریکا جنگ آمریکا علیه عراق در سال 2003 را اشتباه می‌دانند.

نتایج یک نظرسنجی که در آمریکا انجام شد، نشان می‌دهد که 71 درصد از مردم آمریکا جنگ آمریکا علیه عراق در سال 2003 را اشتباه می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی روسیه الیوم،تنها 22 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعزام نیروهای نظامی آمریکایی به عراق را گامی مثبت ارزیابی کردند.

نتایج این نظرسنجی که با همکاری شبکه تلویزیونی «ان.بی.سی» و روزنامه «وال استریت ژورنال» صورت گرفت، فاش کرد که دیدگاه آمریکایی‌ها نسبت به جنگ عراق با گذشت زمان منفی‌تر شده است بطوریکه شمار مخالفان جنگ در سال 2013 به 59 درصد می‌رسید در حالیکه پیشتر 35 درصد از آنها با جنگ علیه عراق موافق بودند.

چنانچه در این نظرسنجی مشخص شد که دیدگاه آمریکایی‌ها نسبت به جنگ در عراق حتی بدتر از جنگ در افغانستان است.

پیش‌تر نتایج نظرسنجی که در ماه جاری انجام شد نشان داد که 65 درصد آمریکایی‌ها معتقدند مداخله آمریکا در درگیری‌های افغانستان اقدامی اشتباه بود در حالیکه تنها 27 درصد از آنها این مساله را تایید کردند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که 50 درصد از مردم آمریکا بر این باورند که آمریکا نباید پس از سیطره داعش بر بخش زیادی از خاک عراق، به این کشور کمک کند. در حالیکه 43 درصد از آنها معتقدند واشنگتن باید در این درگیری مداخله کند.

در این نظرسنجی که طی روزهای 16 تا 26 ژوئن انجام شد 1300 آمریکایی شرکت کردند.

انتهای پیام

کد N360154