انتقاد دبیرکل حزب موتلفه از انتصابات دولت

دولت,محمدنبي حبيبي,حزب موتلفه اسلامي

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با انتقاد از انتصابات دولت گفت: رییس جمهور نباید از کسانی که سر سازگاری با فتنه دارند در دولت استفاده کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدنبی حبیبی در اجلاس دبیران استان های حزب موتلفه گفت: اگر قرار است هسته اصلاح طلبان و کارگزاران در انتصابات دولت سنگین‌تر باشد، خواهش ما این است که از فتنه گران استفاده نشود.

وی در ادامه افزود: در مواردی در انتصابات براساس تعادل عمل شده و در مواردی این تعادل رعایت نشده است، بطور مثال آقای پورمحمدی که همه سلول هایش اصولگراست اکنون یکی از وزرای دولت است .

وی افزود: ما این دغدغه را نداریم که دولت از اصولگرایان خیلی استفاده نمی‌کند رییس جمهور هم تمایلی به فتنه ندارد اما باید در قبال فتنه همان موضع‌گیری‌های خود در 23 تیر 78 را دنبال کند.

این فعال سیاسی همچنین اظهار کرد: امروز کسانی در وزارت علوم مورد استفاده قرار می گیرند که اگر میرحسین موسوی رییس جمهور بود از آن‌ها استفاده می شد.

وی درباره فعالیت حزب موتلفه با اشاره به اینکه اساسنامه این حزب را شهید بهشتی تدوین کرده است، گفت: ما هر سه سال یک کنگره سراسری برگزار می کنیم که این کنگره شورای مرکزی حزب را انتخاب می کند. خط مشی های این حزب نیز براساس سیاست های 15 ساله تدوین می شود که با تغییر مدیریت حزب این سیاستها تغییری نمی کند.

حبیبی در ادامه با اشاره به اینکه میانگین سن اعضای این حزب بین 30 تا 40 سال است اظهار کرد: بر تحصیلات جوان گرایی و بانوان در این حزب تاکید داریم. ما همچنین هر هفته موضع گیری داریم که نتیجه بحث های کارشناسی است و توسط دبیرکل اعلام می شود.

دبیرکل حزب موتلفه در پایان با اشاره به اینکه مرحوم عسگر‌اولادی تمهیداتی از 15 سال پیش اندیشیده بود تا حزب موتلفه به سیستم متکی شود نه به شخص افزود: عده ای بعد از مرحوم عسگراولادی معتقد بودند دفتر حزب تعطیل می شود ولی حزب تاکنون به فعالیت خود ادامه داده است.

انتهای پیام

کد N360152