منامه پست :

جلاد دستگاه اطلاعاتی بحرین در صدد تشکیل گروه داعش در این کشور است

عادل فلیفل

تهران - ایرنا - ˈمنامه پست ˈ به نقل از سرویس های اطلاعاتی آمریکا گزاش داد ˈ عادل فلیفل ˈ افسر سابق سرویس اطلاعاتی بحرین در صدد تشکیل گروه موسوم به ˈ داعش بحرین ˈ است.

پایگاه خبری منامه پست وابسته به مخالفان بحرینی به نقل از سرویس های اطلاعاتی آمریکا گزارش داد، جلاد دستگاه اطلاعاتی رژیم بحرین درتلاش برای تشکیل گروه داعش در این کشور برای ترور مخالفان و معترضان است.

این پایگاه خبری افزود گزارش دستگاه های اطلاعاتی آمریکا حاکیست داعش بحرین هم اکنون به صورت مخفیانه در حال تشکیل شدن است و شامل تکفیری های افراطیِ مجهز به سلاح های سرد است که به ترور شهروندان شیعه و رهبران مردمی و حملات انفجاری در مناطق شیعه نشین بحرین خواهد پرداخت .

منامه پست افزود: مقام های عالی رتبه آمریکا در جلسه ای محرمانه به ناوگان پنجم نیروی دریایی این کشور در بحرین درباره پیامدهای اعتراضات 14 فوریه سال آینده هشدار دادند و اعلام کردند که با توجه به تشکیل قریب الوقوع داعش بحرین این کشور در سال آینده با وضعیت ناگواری مواجه خواهد شد.

فلیفل به مخالفت شدید با اعتراضات 14 فوریه بحرین مشهور است و اخیراً به صورت علنی خواستار تشکیل گروهی شبه نظامی برای سرکوب مخالفان و معترضان شد و گفت: دولت باید معترضان را زنده یا مرده بازداشت کند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات مسالمت آمیز گسترده مردمی به منظور برپایی نظامی منتخب، برقراری دموکراسی و رفع تبعیض و بی عدالتی است که با سرکوب شدید رژیم بحرین همراه شده است.

درجریان اقدامات سرکوبگرانه نیروهای امنیتی، شمار زیادی از معترضان کشته ، زخمی یا بازداشت شده اند.

رژیم بحرین همچنین رهبران مخالفان و معترضان بحرینی را برای تلاش جهت خاموش کردن شعله اعتراضات بازداشت و به زندان های طولانی مدت محکوم کرده است.

رسانام**1408**1446

http://www.manamapost.com/news.php?name=2014013203
کد N360120