ستاری در دیدار با وزیر تحقیقات و تکنولوژی اندونزی:

اندونزی بازار خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایران محسوب می‌شود

سیاست داخلی

در گذشته تفاهم نامه همکاری علمی میان دو کشور منعقد شده بود که برای تجدید تفاهم و همکاری ها با معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ایران بر این موضوع تاکید شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر ضرورت ارتباط بیشتر شرکت‌های دانش بنیان با کشورهای دارای تعامل و نزدیکی فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران به منظور ایجاد بازارهای جدید در این کشورها تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور در دیدار با وزیر تحقیقات و تکنولوژی اندونزی گفت: با توجه به نزدیکی فرهنگی دو کشور ایران و اندونزی، بازار خوبی برای عرضه محصولات تولیدی شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد که درصدد دستیابی و استفاده از این بازارها برای شرکت‌های دانش بنیان هستیم.

وی اضافه کرد: اندونزی پرجمعیت‌ترین کشور جهان اسلام است و شرکتهای دانش بنیان داخلی می‌توانند در برقراری ارتباط با این کشور بازار خوبی را برای محصولات خود به دست آورند که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران آمادگی دارد در این امر از شرکت های دانش بنیان حمایت کند.

ستاری، با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در فناوری‌های نوین گفت: ما هم اینک در فناوری های نانو و زیست فناوری دارای توانمندی بالایی هستیم و در این راستا، آمادگی داریم که در تولید تجهیزات پیشرفته این حوزه‌ها، با اندونزی همکاری کنیم.

وزیر تحقیقات و تکنولوژی اندونزی نیز در این نشست افزود: در گذشته تفاهم نامه همکاری علمی میان دو کشور منعقد شده بود که برای تجدید تفاهم و همکاری ها با معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ایران بر این موضوع تاکید شد.

کد N359929