در دیدار هیات پارلمان فرانسه:

امیرعبداللهیان: ایران بر تقویت روندهای سیاسی در منطقه مبتنی بر خواست و اراده مردم تاکید دارد

امیرعبداللهیان

تهران- ایرنا- معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص تحولات منطقه به ویژه تحرکات تروریستی درعراق و سوریه، گفت: جمهوری اسلامی ایران بر تقویت روندهای سیاسی و دموکراتیک در منطقه مبتنی بر خواست و اراده مردم تاکید دارد.

به گزارش روزپنجشنبه ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، حسین امیرعبداللهیان در دیدار هیاتی از پارلمان فرانسه به ریاست خانم اودیل سوگ اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران روش هایی عجیب همچون استفاده از گروههای افراطی و تروریستی برای تغییر نظام های سیاسی که بر اساس رای مردم و انتخابات بر پا شده اند را امری خطرناک تلقی می کند که باید متوقف شود.

وی خطر افراط گرایی و تروریسم را صرفا مشکل منطقه ندانست بلکه خواستار همکاری نظام بین الملل بصورت مشترک برای مبارزه با این پدیده شوم شد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه گفت: معتقدیم روند سیاسی در عراق نباید دچار خلل گردد و حقوق تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق مورد توجه ماست.

اودیل سوگ رئیس هیات پارلمانی فرانسه با اشاره به نگرانیهای فرانسه از افزایش افراط گرایی و تروریسم در منطقه بر نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در ارتقای امنیت و حل مشکلات جاری در منطقه تاکید کرد.

در این دیدار طرفین آخرین تحولات منطقه به ویژه روند مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

سیام*9254**1588
کد N359919