حسینی بوشهری؛

باید قادر به پاسخگویی به شبهات باشیم

سیاسی

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: جامعه اسلامی نیازمند افرادی است که قادر به پاسخگویی به شبهات دشمنان اسلام و انقلاب باشند.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله حسینی بوشهری شب گذشته در نشست علما و فضلای استان مازندران که در دفتر نمایندگی ولی فقیه در این استان برگزار شد، به تبیین اهمیت و ضرورت کار و خدمت برای طلاب و محصلین علوم دینی پرداخت.

وی با تاکید بر خودسازی و با اشاره به حدیثی از امام جواد (ع) بیان کرد: ما باید وظایف دینی خود را انجام دهیم تا روز قیامت در برابر خدای متعال سربلند باشیم و این نیازمند سه خصلت توفیق از طرف خدا، واعظی از درون انسان و قبول نصیحت دیگران است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کرد: امروز روحانیت و عالمان دین که پرچم‌دار مکتب اهل‌بیت‌(ع) در دنیا هستند شرایط و زمینه‌هایی را فراهم کرده‌اند تا جامعه اسلامی و دینی بتواند راه سعادت و کمال را طی کند.

امام‌ جمعه قم با تاکید بر این که طلبگی یکی از بزرگترین نعمت‌های الهی است، خاطرنشان کرد:‌ کسانی که مشغول تحصیل علوم دینی هستند و در تمام سختی‌ها آماده میدان هستند باید بدانند که مورد توجه ویژه امام عصر‌ (عج) قرار دارند.

حسینی بوشهری همچنین، با اشاره به جایگاه مازندران در تربیت طلاب و علمای بزرگ خاطرنشان کرد: استان مازندران جایگاه ویژه‌ای در تربیت طلاب دارد و حضور آنان در صحنه‌های علمی، پژوهشی و تهذیب چشم‌گیر است و ما نیز تلاشمان این است که مدارس علمیه را به سطح استاندارد برسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط حوزه و روحانیت قبل از انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد: حوزه و روحانیت قبل از انقلاب، کاملا در حاشیه و انزوا به سر می‌برد و حوزه کاری آنان تنها منحصر به بعضی از مسائل فقه بود، اما با پیروزی انقلاب اسلامی روحانیت وارد متن و صحنه شد.

عضو شورای عالی حوزه با تاکید بر این که این انقلاب به انسان‌های ملّا و فهیم نیاز دارد، خاطرنشان کرد: ما نیازمند افرادی هستیم که قادر به پاسخگویی به شبهات دشمنان اسلام و انقلاب باشند و من نگرانم از اینکه طلابی که وارد کارهای اجرایی می‌شوند تبدیل به کارمندی معمولی شوند و آن کارایی لازم را نداشته باشند.

وی ادامه داد: کسانی باید وارد عرصه‌های اجرایی و خدمت شوند که از لحاظ علمی و تهذیب در سطح قابل قبولی باشند و مدیران حوزه باید طلبه‌ای به جامعه تحویل دهند که عملاً رفتار و کردار او تأثیرگذار و عالم و مهذب باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه افزود: امروز مدیران مدارس و اساتید باید طلاب نخبه را شناسایی و از آنان بخواهند تا در حوزه مانده و خوب درس بخوانند، چراکه امروز بیش از هر روز دیگر به انسان‌های عالم و درس‌خوانده نیاز داریم.

انتهای پیام

کد N359868