سه نظامی پاکستان در حمله تروریستی کشته شدند

مناطق قبایلی,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - سه نظامی پاکستانی در حمله تروریستی روز پنجشنبه شبه نظامیان در منطقه قبیله ای ˈخیبرˈ در شمال غرب پاکستان کشته شدند.

به گزارش ایرنا، رسانه های پاکستانی روز پنجشنبه به نقل از مقامات نظامی این کشور اعلام کردند: شبه نظامیان به یک مقر ایست بازرسی نیروهای سپاه مرزی در بخش ˈسار قمرˈ در حومه شهر ˈجمرودˈ از توابع منطقه خیبر حمله کردند که در این اقدام تروریستی سه تن از نظامیان کشته و هشت نفر از نیروهای امنیتی زخمی شدند.

به گفته مقامات ارتش پاکستان، تبادل آتش میان مهاجمان و نظامیان پاکستانی مستقر در ایست بازرسی همچنین منجر به هلاکت چهار تروریست و گریختن سایر مهاجمان شد.

منابع نظامی پاکستان گفتند: وضعیت برخی از زخمی ها وخیم بوده و احتمال افزایش تلفات نظامیان وجود داد.

تاکنون هیچ گروهی از شبه نظامیان مستقر در مناطق قبایلی مسوولیت این حمله تروریستی را به عهده نگرفته اند، با این حال دولت و ارتش پاکستان همواره گروه تحریک طالبان (TTP) را برای عملیات تروریستی و انفجار بمب علیه نیروهای امنیتی، مسوولان و شهروندان حامی ارتش مقصر می دانند.

اقدام تروریست ها علیه نیروهای ارتش پاکستان همزمان با حملات گسترده نیروی هوایی این کشور علیه مواضع تروریست ها به بخش های مختلف مناطق قبایلی خیبر و وزیرستان شمالی صورت گرفت.

همزمان با تشدید عملیات نظامی ارتش پاکستان علیه مواضع شبه نظامیان که تاکنون منجر به هلاکت بیش از 250 نفر از تروریست های محلی و شبه نظامیان خارجی شده؛ حملات انتقام جویانه تروریست ها علیه مواضع دولتی و نیروهای امنیتی نیز افزایش یافته است.

رسانه های پاکستانی گزارش دادند: حمله اخیر تروریست ها از جمله اعضای گروه غیرقانونی جنبش ازبکستان متشکل از شبه نظامیان خارجی به فرودگاه ˈکراچی ˈ سبب شده است تا فرصت باقی مانده جهت پیشبرد مذاکرات صلح میان دولت و طالبان از بین برود و متعاقب آن، دولت و ارتش پاکستان تصمیم به پایان گفت و گوها و عملیات گسترده علیه شبه نظامیان بگیرند.

آساق ** ا.ر*1446
کد N359814