رئیس‌جمهور کره جنوبی استعفای نخست‌وزیر را نپذیرفت

سیاسی

رئیس جمهور کره جنوبی امروز پنج‌شنبه استعفای نخست‌وزیر این کشور را نپذیرفت و از وی خواست همچنان در پست خود باقی بماند.

رئیس جمهور کره جنوبی امروز پنج‌شنبه استعفای نخست‌وزیر این کشور را نپذیرفت و از وی خواست همچنان در پست خود باقی بماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، استعفای نخست‌وزیر کره جنوبی به دنبال کناره‌گیری دومین کاندیدای نخست‌وزیری به دلیل اظهارات مناقشه برانگیز وی درباره گذشته پرمخاطره این کشور با ژاپن اعلام شد.

اولین نخست‌وزیر دولت "پارک گئون - های" رئیس جمهور کره جنوبی، به دلیل عملکرد دولت در فاجعه غرق یک کشتی مسافربری که طی آن 300 تن کشته شدند، استعفا کرد. دولت متهم به عملکرد ضعیف و نادرست در نجات مسافران که اکثر آنان را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دادند، شده است.

اگرچه پست نخست‌وزیری در کره جنوبی بیشتر تشریفاتی است و قدرت اصلی در دست رئیس جمهور است اما شکست "گئون های" در معرفی یک کاندیدای قابل قبول، تردیدها نسبت به توان وی در اداره چهارمین اقتصاد آسیا را زیر سوال برده است.

وی در حال حاضر دومین سال از دوره پنج ساله خود را در پست ریاست جمهوری سپری می‌کند و از اکثریت پارلمانی برخوردار است، همین امر می‌تواند به وی در اجرای سیاست‌های دولتی کمک کند. با این حال حزب حاکم وی تمایل چندانی به حمایت از نامزدهای اعلام شده از سوی رئیس جمهور ندارد.

دومین نامزد "گئون - های" برای پست ارشد کابینه "مون چانگ کئوک"، خبرنگار سابق بود که به دلیل خشم مردم از اظهارات وی مبنی بر اینکه "خواست خدا بود تا کره جنوبی در دوره استعماری ژاپن در اوایل قرن بیستم، دچار رنج و عذاب شود"، مجبور به کناره‌گیری شد.

انتهای پیام

کد N359773