دادستان مشهد:

بی‌حوصلگی قضات ناشی از کمبودهاست

سیاسی

دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت که بی‌حوصلگی قضات ناشی از کمبودها است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، غلامعلی صادقی اظهار کرد: بی‌حوصلگی قضات که گاها موجب گلایه مردم می‌شود ناشی از کم‌کاری نیست، بلکه ناشی از کمبودها است.

وی گفت: موضوع زمین‌خواری با توجه به در حال توسعه بودن مشهد مورد اهمیت است و به همین دلیل افراد مختلف تمایل به خرید اقلام غیرمنقول در مشهد دارند و در این مورد برخی سوء‌استفاده‌ها نیز انجام می‌شود.

صادقی با اشاره به اینکه مسئولان باید از اراضی دولتی حفاظت کنند، افزود: در شورای حفظ حقوق بیت‌المال باید از سازمان‌های مرتبط با این موضوع حمایت شود و منابع طبیعی نیز وظایف قانونی خود را انجام دهد.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد در خصوص جرایم مواد مخدر که سنگین‌ترین احکام صادره و اجرا را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: استان در خط مقدم مبارزه با این پدیده شوم است.

وی ادامه داد: سیاست دستگاه‌ قضایی و تاکید قانون بر این نکته است که با مجرمان دارای سابقه در زمینه صدور و اجرای حکم بدون ارفاق برخورد کند.

صادقی تصریح کرد: پرونده‌های دادسراهای کشور سالانه 15 تا 20 درصد افزایش داشته اما پرونده‌های دادسرای مشهد در سال 92 نسبت به سال قبل نه تنها افزایشی نداشته بلکه شاهد کاهش دو درصدی نیز بوده است.

صادقی گفت: با توجه به اینکه خراسان رضوی یک استان مرزی و مهاجرپذیر است و حاشیه‌شهر مشهد نیز شرایط ویژه‌ای دارد، تعداد پرونده‌ها نسبت به تعداد جمعیت وضعیت مناسبی دارد.

انتهای پیام

کد N359611