معاون دادسرای انتظامی قضات:

دادسراها به جای قرار بازداشت، قرار تعلیم صادر کنند

معاون ارزشیابی دادسرای انتظامی قضات در آیین تجلیل از قضات نمونه خوزستان گفت: هدف اصلی از نظارت و ارزشیابی قضات، به هیچ وجه به منزله مچ‌گیری نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، علی رنجبر در این مراسم، اظهار کرد: تقدیر از قضات، تقدیر از کسانی است که پر مسئولیت‌ترین و حساس‌ترین بخش نظام مقدس جمهوی اسلامی را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: قاضی به منزله کوه استواری است که با وجود صلابت خود، آرامش و آسایش را به جامعه هدیه می‌کند و قضات سالم چنین مزیتی دارند.

معاون ارزشیابی دادسرای انتظامی قضات عنوان کرد: با نظارت و ارزشیابی عملکرد قضات، به دنبال این هستیم که سنجش واقعی عملکرد قضات را بدست آوریم و قضات را بهتر بشناسیم. هدف اصلی، ارتقای دستگاه قضایی است و این که مردم در هر جا که باشند باید طعم شیرین عدالت را بچشند.

رنجبر گفت: دانش قضایی، توانمندی علمی، نظم در کار، شم و استنباط قضایی، توان مدیریتی و سایر موارد را ملاک و معیار سنجش قضات قرار داده‌ایم.

وی افزود: نیاز است که دادسراها به جای قرار بازداشت، قرار تعلیم صادر کنند و تا حد امکان از ورود قشر جوان به زندان جلوگیری شود؛ زیرا در بسیاری موارد ترس از زندان عامل بازدارنده از ارتکاب جرم است.

انتهای پیام

کد N359040