مرکل روسیه را به تحریم های بیشتر تهدید کرد

روسیه

تهران-ایرنا- صدراعظم آلمان اعلام کرد: در بحبوحه پیشرفت های کند در مهار خشونت جدایی طلبان در اوکراین، اعمال تحریم های اقتصادی علیه روسیه در نشست آتی اتحادیه اروپا بر روی میز قرار خواهد داشت

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه بلومبرگ، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در سخنانی در پارلمان این کشور همچنین سرنگون شدن یک بالگرد اوکراین را محکوم کرد.

این اظهارات مرکل در حالی اعلام شده است که قرار است پترو پوروشنکو رییس جمهوری اوکراین در نشست 27 ژوئن(7 تیر) اتحادیه اروپا شرکت کند و رهبران این اتحادیه را در جریان شرایط آتش بس یک جانبه اعلام شده قرار دهد.

صدراعظم آلمان گفت: ما به پیشرفت چشمگیر نیاز داریم بنابراین مذاکرات درازمدت می تواند آغاز شود.

وی خاطر نشان کرد که راه حل های دیپلماتیک ترجیح دارند اما اگر هیچ چیری کمک نکرد، تحریم ها می توانند در دستورکار قرار بگیرند و این بار مرحله سوم تحریم ها علیه روسیه خواهد بود.

مرکل گفت که پیشرفت ها در روند کاهش تنش ها در اوکراین کند بوده است.

گزارش شده است که در طول مدت آتش بس موقت در اوکراین ،11 نفر کشته شدند که 9 نفر از آنها به خاطر سقوط یک بالگرد ارتش جان خود را از دست دادند.شبه نظامیان جدایی طلب همچنین سه گذرگاه را در مرز روسیه باز پس گرفته اند.

مرکل پیش از این گفته بود که ولادیمیر پوتین با خطر مرحله سوم تحریم ها مواجهه است مگر اینکه گام های مناسبی در راستای کاهش تنش ها در اوکراین بردارد.

رسانام**9234**5981
کد N358898