اخباری تایید نشده از حمله جنگنده‌های سوری به غرب عراق

جنگنده‌های سوریه در غرب عراق دست به حملات هوایی زده و نقش نظامی آمریکا را که مخالف کمک به دولت بغداد در مبارزه با شورشیان است، تشدید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این حملات هوایی همزمان با این مساله صورت گرفت که پنتاگون اعلام کرد، 130 عضو از 300 مشاور نظامی آمریکا وارد بغداد شده تا ارزیابی و بهبود توانایی‌ ارتش عراق برای مقابله با شورشیان تحت رهبری دولت اسلامی عراق و شام "داعش" را بررسی کنند.

یکی از مقام‌های استان الانبار و یکی از پزشکان اصلی‌ترین بیمارستان این منطقه گفتند، هنگامی که چندین موشک از جنگنده‌هایی که ظاهرا متعلق به دولت سوریه بود به ساختمان شهرداری، یک بازار و یک بانک در منطقه "الرطبة" اصابت کرد دست کم 50 تن کشته و 132 تن دیگر زخمی شدند.

آن‌ها افزودند، سه شنبه دومین روز پیاپی از حملات هوایی سوریه بود.

مقام‌های سوریه و نیروهای هوایی ارتش عراق تایید نکردند که جنگنده‌های سوریه وارد حریم هوایی عراق شده‌اند توانایی هوایی عراق بسیار محدود شده و قادر به انجام چنین حملاتی نیست. رسانه‌های عراق درباره حمله سوریه گزارش‌های گسترده‌ای ارائه داده‌اند.

مقام‌های ارتش و وزارت امور خارجه آمریکا نیز گزارش‌ها درباره حمله سوریه به عراق را تایید نکرده‌اند. ماری هارف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما در حال بررسی این مساله هستیم. این موضوع جای تعجب ندارد.

اگر حمله روز سه شنبه تایید شود؛ نخستین حمله‌ای خواهد بود که منجر به تلفات غیرنظامی بسیار شده است.

انتهای پیام

کد N358790