مرکل:دولت عراق باید فراگیر باشد/صدراعظم آلمان روسیه را تهدید کرد

سیاسی

صدراعظم آلمان امروز (چهارشنبه) در سخنرانی خود در پارلمان کشور تاکید کرد که دولت عراق طی سال‌های اخیر برای هماهنگ کردن عقاید گروه‌های مختلف این کشور ناکام مانده است و باید هم اکنون این کار را انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: ما خواهان تشکیل دولتی در عراق هستیم که شامل تمام گروه‌های عراقی شود. سال‌هاست که چنین اتفاقی روی نداده است و به همین دلیل فشارها باید افزایش یابد.

وی همچنین در خصوص تحولات اوکراین نیز گفت: چنانچه اقداماتی برای ایجاد ثبات در اوکراین افزایش نیابد، تحریم‌های جدید علیه روسیه ممکن است در دستور کار قرار گیرد.

مرکل تصمیم پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهوری جدید اوکراین را برای اعلام آتش‌بس یک‌جانبه با شورشیان جدایی‌طلب ستود و گفت: تصمیم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه برای لغو حق مداخله نظامی در اوکراین به لحاظ روانشناسی حائز اهمیت است.

وی با تاکید بر اینکه همچنان درگیری‌هایی میان نیروهای اوکراینی با جدایی طلبان حامی روسیه در مناطق شرقی دیده می‌شود، گفت: روند پیشرفت کُند است. راه‌حل‌های دیپلماتیک همواره ترجیح دارد اما اگرچیز دیگری راه‌گشا نباشد، تحریم‌ها باردیگر در دستور کار قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N358787