تداوم خشونت ها در کراچی پاکستان 17 کشته برجای گذاشت

کراچی,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - پلیس شهر کراچی پاکستان روز چهارشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: تداوم خشونت ها و قتل های هدفمند تروریستی در 24 ساعت گذشته در شهر بندری کراچی مرکز ایالت سند در جنوب پاکستان 17 کشته به جای گذاشت.

به گزارش رسانه های پاکستانی، پلیس کراچی اعلام کرد که جسد غیرقابل شناسایی یک نفر که در شمال این شهر توسط مهاجمان ناشناس ربوده شده بود، روز چهارشنبه در نزدیکی دانشکده حقوق پیدا شد.

یک شهروند پاکستانی نیز در تیراندازی مهاجمان ناشناس در حوالی خیابان رومی شهر کراچی کشته شد.

در مناطق گلشن معمار، بلال کالونی، کورنگی، مانگوپیر، اورنگی تاون و پل جی.تی شهر کراچی نیز تروریست ها 15 نفر از شهروندان را به قتل رساندند.

در این حملات چندین نفر نیز زخمی شدند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حملات را به عهده نگرفته است.

عملیات ضدتروریستی نیروهای امنیتی در مناطق مختلف شهر کراچی در حالی ادامه دارد که روند خشونت ها و قتل های هدفمند از سوی گروه های شبه نظامیان و افراط گرایان متوقف نشده است.

پلیس شهر کراچی همچنین در اطلاعیه خود اعلام کرد: پلیس در چند عملیات در مناطق

«قصبه کالونی» و «اورنگی تاون» این شهر هفت تروریست وابسته به گروه های غیرقانونی را بازداشت کرد.

دولت پاکستان از اواخر مرداد سال 92 عملیات برنامه ریزی شده ای را علیه گروه های تروریستی، افراط گرایان و عاملان قتل های هدفمند در شهر بندری کراچی آغاز کرد.

انفجار بمب، افزایش خشونت های فرقه ای و قتل های هدفمند در کراچی در ماه های گذشته افزایش یافته است.

کمیسیون حقوق بشر پاکستان اعلام کرد: سال 2013 میلادی مرگبارترین سال برای مردم کراچی بوده و در طول این سال، 3 هزار و 251 پاکستانی در جریان خشونت های سیاسی و قتل های هدفمند تروریستی به ویژه با انگیزه های فرقه ای کشته شدند.

آساق ** ا.ر**1545 **1010
کد N358706