حمایت عمران خان از رهبر حزب تحریک عوامی/ تلفات عملیات ارتش پاکستان به 47 نفر رسید

آسیا اقیانوسیه

حمایت عمران خان از رهبر حزب تحریک عوامی و افزایش تلفات عملیات ارتش پاکستان به 47 نفر از جمله تحولات پاکستان به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نیشن از حمایت رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان از رهبر حزب تحریک عوامی و پیوستن عمران خان به این حزب در صورت تحقق وعده های طاهر القادری برای برقراری عدالت در این کشور خبر داد که تهدید به انحلال مجلس خیبرپختونخوا کرده بود.

طاهر القادری تهدید به برگزاری تظاهرات علیه حزب حاکم در صورت اجرایی نشدن عدالت در پاکستان و بررسی شکایات در زمینه تقلب در انتخابات کرده بود.

طاهر القادری تلاش می‌کند تا صحنه سیاسی پاکستان را تکان دهد. وی به این کشور بازگشته تا با فراخوان خود، تظاهراتی در حد و اندازه های میدان تحریر مصر برگزار کند.

وی در شهر لاهور تشکلی به نام "منهج‌ القرآن" ایجاد کرده که حدود 500 مدرسه دینی را اداره می‌کند؛ بنا بر ادعای وی، "منهج‌ القرآن" در بیش از 90 کشور، از جمله فرانسه نمایندگی دارد.

القادری که عقیده دارد قدرت در پاکستان به دست مالکان بزرگ و سرمایه‌ داران افتاده، خواهان اصلاحات گسترده است. طاهر القادری، "فساد و تروریسم" را تنها ارمغان دولت پاکستان تاکنون می داند.

بسیاری از رسانه های غربی هدف این روحانی را "تغییر رژیم" در پاکستان عنوان کرده اند که با شعار های موجود در جهان عرب شباهت دارد.

خبر دیگر اینکه شمار تلفات عملیات ارتش پاکستان در خیبرپختونخوا در وزیرستان شمالی در شمال غرب این کشور به 47 شبه نظامی رسید و در جریان این عملیات بیش از 500 هزار نفر آواره شده و به مناطق مجاور فرار کردند.

در جریان این عملیات همچنین 11 مخفیگاه شبه نظامیان نابود شده و انبار اسلحه و مهمات نیز منهدم شد.

عملیات گسترده در وزیرستان شمالی با هدف سرکوب طالبان و القاعده در شمال غرب این کشور از روز 26 خرداد ماه تنها یک هفته پس از حمله مرگبار طالبان به فرودگاه کراچی انجام شد و بسیاری از مخفیگاه‌ آنها در وزیرستان شمالی نابود شده است.