در سه ماه ابتدایی سال؛

بیش از 2000 مددجوی قزلحصاری به مرخصی آمدند

سیاسی

مدیر ندامتگاه قزلحصار گفت: هدفمند کردن اعطای مرخصی به زندانیان جزو اولویت‌های ده‌گانه سازمان زندان‌هاست که زمینه بازگشت سعادتمندانه و عدم تکرار مجدد جرم را در مددجو فراهم می‌کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدعلی حسینی گفت: از جمله اقداماتی که در راستای اهداف اصلاحی و تربیتی موجب کاهش آسیب‌های درون زندان و نیز کاهش آلام خانواده‌ها شده و می‌تواند به عنوان اسبابی برای جلب رضایت شکات قرار گیرد، اعطای مرخصی به زندانیان است. ‌

حسینی گفت: اقدامات فرهنگی و تربیتی مانند موفقیت‌ زندانیان در کسب مهارت‌های اجتماعی، شرکت‌ در کلاس‌های فرهنگی، قبولی در مقاطع مختلف تحصیلی، فعالیت‌های هنری، موفقیت در اقدامات ورزشی و فرهنگی من جمله حفظ مفاهیم قرآن و نهج‌البلاغه می‌تواند از موجبات تشویقی برای زندانیان جهت استفاده از مرخصی با سقف محدود قرار گیرد. ‌

وی با بیان این‌که حبس سبب محرومیت زندانی از دنیای خارج می‌شود بیان کرد: یکی از راهکارهای اصلاحی و تربیتی اعطای مرخصی به زندانیان است. در صورتی که این امر نظام‌مند باشد می‌تواند سبب حفظ رابطه عاطفی بین زندانیان و خانواده آنان باشد.

مدیر ندامتگاه قزلحصار در ادامه اظهار کرد: ندامتگاه‌ها همواره سعی می‌کنند تا شرایطی را فراهم آورند تا مجرمان و متهمان پرونده‌ها به شرایط خاص و ویژه خود دسترسی داشته باشند تا به نحوی رضایت شکات را جلب کنند؛ بنابراین، مجبور هستیم با توجه به دیدگاه جرم‌زدایی و حبس‌زدایی در دستور کار نظام دادرسی، این امکان را به زندانیان بدهیم تا رضایت شکات خود را جلب کنند.

بر اساس این گزارش، در سه ماه ابتدایی سال جاری تعداد 2103 مددجو با صلاحدید مراجع قضایی به مرخصی اعزام شدند.

انتهای پیام

کد N358451