در تذکرات کتبی نمایندگان مطرح شد؛

تذکر به وزیر راه بخاطر تاخیر پروازهای داخلی/ انتقاد دوباره نمایندگان از طرح تقسیم کشور به 5 منطقه

مجلس

رسائی نماینده تهران و کریمی قدوسی نماینده مشهد در تذکری به وزیر اطلاعات علت برگزاری جلسه با اعضای شورای مرکزی حزب منحله مشارکت خواستار شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی کشور در پایان جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس از سوی هیات رئیسه قرائت شد.

برخی از این تذکرات به شرح زیر است:

حمید رسائی نماینده تهران و کریمی قدوسی نماینده مشهد در تذکری به وزیر اطلاعات علت برگزاری جلسه با اعضای شورای مرکزی حزب منحل شده مشارکت را خواستار شدند.

جوکار نماینده یزد در تذکری به وزیر راه و شهرسازی خواستار پیگیری رفع مشکلات و تاخیر پروازهای داخلی شد.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه در تذکری به رئیس جمهور و وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی خواستار تسریع در اجرای مرخصی 9 ماهه زایمان به بانوان باردار شد.

چند نماینده مجلس در تذکری به وزیر کشور خواستار منتفی شدن طرح تقسیم کشور به 5 منطقه و جلوگیری از ایجاد التهاب در کشور شدند.

جباری نماینده بندرلنگه در تذکری به وزیر کشور و رئیس جمهور خواستار توضیح درباره عدم اجرای قانون مصوب ایجاد شهرداری در روستاهای بالای 3 هزار و 500 نفر شد.

نمایندگان استان شیراز در تذکری به وزیر ارتباطات خواستار واگذاری تلفن ثابت در برخی از مناطق و شهرهای شیراز شدند.

حسینی نماینده قصر شیرین و احمدی نماینده کنگاور در تذکری به وزیر اقتصاد و دارایی خواستار تسریع در پرداخت وام ازدواج به جوانان شدند.

ناصری نماینده بابل در تذکری به وزیر کشور خواستار لزوم بازنگری در تقسیم کشور به 5 منطقه شد.

خجسته نماینده همدان در تذکری به وزیر دادگستری بر لزوم نظارت تعزیرات در اجناس فرودگاه ها و پایانه‌های مسافربری شد.