تیراندازی به سوی یک هواپیمای مسافربری در پاکستان

واحد مرکزی خبر نوشت:

مردان مسلح به روی یک هواپیمای مسافربری خطوط هواپیمایی پاکستان در شمال غربی این کشور آتش گشودند و سبب کشته شدن یک زن و زخمی شدن دو خدمه آن شدند. این در حالی است که ارتش پاکستان حملات ضد طالبان خود را آغاز کرده است.

هواپیمای خطوط هوایی بین المللی پاکستان - که از ریاض در عربستان سعودی در حال فرود در فرودگاه پیشاور بود - اواخر روز سه شنبه در حالی هدف حمله قرار گرفت که بیش از 170 مسافر داشت.
مقامات پاکستانی اعلام کردند هواپیما به سلامت فرود آمد اما توانستیم از وقوع یک فاجعه جلوگیری کنیم زیرا هواپیما در فاصله هزار و 500 متری از زمین قرار داشت که هدف اصابت هشت گلوله از سوی مهاجمان ناشناس قرار گرفت.
محسود تاجور سخنگوی شرکت هواپیمایی پاکستان اعلام کرد:« این گلوله ها از مکانی در خارج از فرودگاه به سوی هواپیما شلیک شدند. تنها یک مسافر زن و دو خدمه هواپیما مصدوم شدند . زن مصدوم در بیمارستان جان باخت .»
تاجور گفت دلیل شلیک شدن این گلوله ها هنوز مشخص نیست اما این شرکت هواپیمایی از قبل تهدیدی دریافت نکرده بود.
محمد فیصل یک مقام ارشد پلیس پاکستان در پیشاور گفت گزارش ها حاکی است هشت گلوله از فاصله ای در حدود پنج کیلومتری باند فرود به سوی هواپیما شلیک شد و به دنباله آن اصابت کرد.
پلیس پیشاور منطقه خارج فرودگاه را در تلاش برای یافتن مهاجمان تحت محاصره خود در آورده است و از خونسردی و مهارت خلبان هواپیما و فرود سالم آن قدردانی کرد.
نجیب الرحمن یک مقام ارشد پلیس اعلام کرد:« خلبان هواپیما با مهارت توانست هواپیما را سالم به زمین بنشاند.»
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است ، حمله ای که سبب پروازهای فرودگاه بین المللی باچا خان در پیشاور برای مدتی به حالت تعلیق در اید.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پیشاور، این حادثه دو هفته پس از حمله خونین به فرودگاه بین المللی در شهر کراچی رخ داد .

4949

کد N357827