در اخطاری،

قاضی‌پور: هیات رییسه مجلس استیضاح وزیر نیرو را اعلام وصول کند

سیاسی

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خواستار اعلام وصول طرح استیضاح وزیر نیرو از سوی هیات رییسه مجلس شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نادر قاضی‌پور در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) در اخطاری مستند به اصل 89 قانون اساسی، اظهار کرد: ما این موضوع را یکشنبه و سه‌شنبه هم مطرح کردیم و امروز که چهارشنبه است آن را تکرار می‌کنیم که استیضاح وزرا حق مسلم نمایندگان است.

وی با بیان اینکه نمایندگان بسیاری از استان‌های کشور استیضاح وزیر نیرو را امضا کرده‌اند، خاطرنشان کرد: هیات رییسه استیضاح آقای چیت‌چیان را اعلام وصول کند تا ایشان 10 روز دیگر به مجلس بیاید و در این رابطه پاسخگو باشد. اگر جواب درستی به نمایندگان داد نمایندگان در این باره تصمیم می‌گیرند اما اگر نه، او را عزل می‌کنند؛ چرا که احیای تالاب‌ها، دریاچه‌ها و مهار رودخانه‌های مرزی خواسته نمایندگان است و نباید این حق را از ما بگیرید.

محمدرضا باهنر که اداره جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این اخطار گفت: مثل اینکه رییس از ما مظلوم‌تر پیدا نکرده‌اید که همه یاد استیضاح افتاده‌اند.

وی افزود: این حق نمایندگان است که اگر تشخیص دادند باید وزیری را استیضاح کنند به وظیفه‌شان عمل کنند، اما من پیشنهاد می‌کنم استیضاح‌ها را مجتمعا پیگیری کنید.

نایب رییس مجلس ضمن حساس خواندن استیضاح وزرا برای کشور، رسانه‌ها و محافل سیاسی، خاطرنشان کرد: ما حتما در این باره مذاکره خواهیم کرد و اگر متقاضیان استیضاح قانع نشدند به وظیفه قانونی خود عمل می‌کنیم زیرا همان‌طور که شما به قانون اساسی سوگند خورده‌اید ما هم به آیین‌نامه و قانون اساسی قسم خورده‌ایم و مکلفیم به وظیفه خود عمل کنیم.

انتهای پیام

کد N357681