جان کری خطاب به بارزانی: ساکت باش و از استقلال حرفی نزن

جان کری

منابع عراقی از مخالفت آمریکا با استقلال کردستان عراق که طی روزهای گذشته بارها از سوی مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان مطرح می شد خبر دادند.


به گزارش آفتاب به نقل از پایگاه المسله، منابع آگاه سیاسی اعلام کردند: تلاش های مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان برای حرکت به استقلال با واکنش سرد جان کری وزیر خارجه آمریکا روبرو شده است.
این منابع بیان کردند: مسعود بارزانی که طی روزهای گذشته به طور مرتب از فرصت مناسب برای ملت کرد برای استقلال صحبت می کرد منتظر چراغ سبز جان کری برای اعلام آن بود اما گویا واکنش وزیر خارجه آمریکا به گونه ای دیگر بوده است.
منابع نزدیک به رهبران کُرد بیان کردند: جان کری وزیر خارجه آمریکا از بارزانی رئیس اقلیم کردستان خواسته است که درباره استقلال حرفی نزند زیرا آمریکا حامی دولت عراقی قوی که کُردها هم جزیی از آن باشند است.جان کری به مسعود بارزانی تاکید کرده است که ساکت باشد و طرح استقلال را مطرح نکند.
این منابع تاکید کردند: موضع جان کری وزیر خارجه آمریکا پس از آگاهی وی از مواضع دیگر طرف های کرد و مخالفت آنها با خروج از لوای عراق صورت گرفته است.
مسعود بارزانی پس از اینکه تروریست های وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام موصل و بخش هایی از استان صلاح الدین را اشغال کردند به نیروهای پیشمرگه دستور داد که مناطق مورد نزاع مانند کرکوک و برخی مناطق دیگر را به تصرف خود درآورند و طی روزهای اخیر در سخنرانی های خود به طور مرتب از ضرورت استقلال کردستان سخن می گفت اما گویا آمریکایی ها دست رد بر سینه وی زده اند و مانع از تحقق این رویای بارزانی شده اند.5252

کد N357603