اوباما فرمانده جدید نیروهای آمریکا در افغانستان را معرفی کرد

همزمان با خروج نیروهای ضربت آمریکا از افغانستان و ماندن 10 هزار نیروی آمریکایی برای آموزش و مشاوره‌ ارتش افغانستان، رئیس‌جمهوری آمریکا معاون فرمانده ارتش را به عنوان فرمانده جدید نیروهای کشورش در افغانستان در اواخر سال جاری میلادی معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اگر این مساله را سنا تایید کند ژنرال "جان کمپبل" به عنوان فرمانده جدید نیروهای آمریکا در افغانستان منصوب شده و بار دیگر به این کشور باز می‌گردد جایی که در سال 2010 میلادی رهبری استقرار صد و یکمین یگان هوابرد را در افغانستان به عهده داشت.

وظیفه وی نظارت بر ماه‌های آخر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و همکاری با دولت جدید افغانستان برای بهبود ارتش این کشور است.

کمپبل جایگزین ژنرال جزف دانفورد می‌شود که از فوریه سال 2013 میلادی رهبری نیروهای آمریکایی در افغانستان را به عهده داشت. دانفورد به عنوان فرمانده آتی تفنگداران دریایی آمریکا معرفی شده است.

تور یکساله کمپبل با صد و یکمین یگان هوابرد آمریکا در شرق افغانستان درست در دشوارترین و پرخشونت‌ترین دوران جنگ اتفاق افتاد زمانی که نیروهای آمریکایی تلاش میکردند تا خشونت رو به افزایش را کاهش دهند.

در این مدت این یگان 130 سرباز خود را از دست داد که مرگبارترین دوران جنگ برای این یگان از زمان جنگ ویتنام محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N357423